Wycieczka do Tanzanii to wybór dla osób, które przede wszystkim chcą poznać inne kulturę, a także zobaczyć piękne krajobrazy tutejszych Parków Narodowych. Taki wyjazd z logostour.pl z pewnością nie zostanie zapomniany.

Poznaj kulturę i historię Arushy

Swoją podróż po Tanzanii, po wylądowaniu w Arushy, rozpoczniesz od wioski Tengeru. Tam poznasz technologię wytwarzania sera w serowarni Mama Anna’s. Odwiedzisz następnie plantację bananów oraz przetwórnię kawy. Tam będzie można zdegustować wypalonej na miejscu kawy. Tak świeżej kawy na pewno nikt nie miał okazji wypić. Odwiedzisz również cmentarz polskich uchodźców z Syberii, którzy w czasie II wojny światowej mieli tu swój ogromny obóz.

Objazd po parkach narodowych i liczne safari, a także tradycyjne wioski zamieszkiwane przez tutejsze plemiona

Kolejnym punktem będzie Park Narodowy Jeziora Manyara. Można tu zobaczyć wspinające się na drzewa lwy, a także liczne hipopotamy oraz mnóstwo gatunków ptaków. Po atrakcjach obcowania z naturą zaplanowaną przejazd do campu. Jest to kolejna atrakcja, gdyż można spać w namiotach typu safari, ulokowanych na platformach z dostępem do łazienki i pełnym wyposażeniem. Oczywiście potem wycieczka uda się do kolejnego malowniczego miejsca, a mianowicie Parku Narodowego Serengeti. To jeden z najbardziej znanych parków na świecie. Corocznie można tu obserwować wędrówkę ponad miliona antylop w bardziej górzyste rejony parku. Oczywiście na skałach wylegują się tu groźne lwy, które podążają za antylopami. Tu również można zjeść coś i położyć się w campie przy dźwiękach dochodzących z sawanny, co dla mieszkańców Europy, przyzwyczajonych raczej do odgłosów ulicy jest nie lada atrakcją. O świcie można wyjechać tu na fotosafari i na własne oczy zobaczyć to, co do tej pory widziało się jedynie w filmach przyrodniczych. Oczywiście wędrując szlakiem dzikiej przyrody koniecznie trzeba odwiedzić również Rezerwat Ngorongoro, gdzie pośród wygasłego wulkanu żyje mnóstwo gatunków zwierząt. Wizytę w Tanzanii do pełni wizyta w wioskach tradycyjnie żyjących ludów Hadzabe oraz Datoga. Będzie również okazja do wizyty w Parku Narodowym Tarangire – tu także można pojechać na safari, a w Arushy wizyta na targu Masajskim. To z pewnością wypoczynek dla aktywnych i żądnych wrażeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here