Świat minecrafta jest nieskończony. Łatwo można się zgubić w nim, chyba że znamy położenie swojej lokacji w koordynatach. Gdy się zgubimy, możemy zabić się np. skacząc z wysokiej skały lub się utopić i trafimy na SPAWN. Możemy wówczas trafić do miejsca, z którego zaczynaliśmy swoją przygodę z grą, albo do łóżka, jeżeli jest ono nadal postawione na terenie i przespaliśmy się w nim jedną noc. Takie powroty do obozu, są dość ryzykowne, ponieważ tracimy cały ekwipunek. Niektórzy potrafią stawiać za sobą znaki i po nich wracać do obozu. Inni znów zapamiętują znaki szczególne w położeniu terenu. Poszukiwacze przygód, którzy eksplorują mapy świata w minecrafcie, mogą też poruszać się w jednej linii, np. w lini po której porusza się słońce i księżyc. Sposobem na odwzorowanie terenu jest mapa.

Jak zrobić mapę w minecraft?

Nie jest to aż tak trudne, ale wymaga trochę czasu. Potrzebujemy do tego trzciny cukrowej. Możemy znaleźć na mapach pojedyncze kawałki, które znajdują się przy zbiornikach wody. Takie znaleziska umożliwiają nam jedynie założenie swojej hodowli trzciny cukrowej. Trzcinę sadzimy po kawałku w ziemi, przy wodzie. Z jednego kawałka wyrastają nam trzy trzony. Możemy zbierać dwie górne warstwy pozostawiając dolną do dalszego wzrostu. Po zbiorach możemy rozpocząć pierwsze przymiarki do stworzenia papieru. Trzy kawałki trzciny cukrowej kładziemy do pudła craftowego w jednej poziomej linii. Otrzymujemy wówczas jeden kawałek papieru. Do stworzenia mapy potrzebujemy 8 papierów, co jednoznacznie daje nam wynik 24 trzcin cukrowych do stworzenia mapy. Wkładamy do pudełka craftowego osiem części papieru, po jednym w każdą kratkę. Na środku musimy zaś umieścić kompas. Kompas można łatwo wytworzyć w pudełku craftowym. Potrzebujemy 4 sztaby żelaza i jeden pył czerwonego kamienia. Sztaby po krzużu rozstawiamy, a pył na środek. Otrzymujemy kompas, który następnie wkładamy w środek otoczony papierem. Otrzymujemy mapę, którą możemy następnie zapełnić topografią terenu, po którym się poruszamy.

Mapa jest przedmiotem służącym do wizualizacji danego terenu w płaszczyźnie

Zaraz po jej wykonaniu mamy możliwość powiększenia terenu, który się na niej pojawia. Mapa będzie wycentrowana w miejscu, w którym została aktywowana. Będzie się wypełniać w miarę odkrywania terenu. Tworzenie się mapy zostanie zatrzymane, jeżeli brzeg mapy zostanie przekroczony przez gracza. Wiąże się to z tym, że jedna mapa przypisana jest tylko z określonym obszarem świata. Stworzone dla realizmu w grze, bo w prawdziwych mapach mamy tylko jeden zapis danego terenu. Jak zrobić mapę w minecraft? Wcale nie tak trudno, choć potrzeba trochę czasu i chęci.

[Głosów:19    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here