Wycieczka w góry jest wymarzoną formą aktywności,  na którą czekamy z utęsknieniem. Wysokie szczyty górskie, piękne widoki i adrenalina, a także niesamowite emocje sprawiają, że wycieczka w góry staje się czymś wyjątkowym. Każdy, kto nie miał jeszcze możliwości odwiedzenia gór, powinien jak najszybciej skorzystać tego typu atrakcje. Będę to nie tylko niezapomniane wspomnienia, ale również chwile dla samego siebie. Chcesz wyruszyć na wyprawę w góry, jednak nie wiesz co spakować ze sobą do plecaka i jak się ubrać? Oto mini poradnik, który podpowie Ci, co jest najważniejsze podczas wycieczki w góry. 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/wycieczka-w-gory-porady-dla-poczatkujacych/ 

Zacznij od przygotowania 

Pierwszy wypad w góry najlepiej zacząć od przygotowań. Odpowiednia pora to wczesna wiosna lub jesień a także lato. Okres od maja do końca września jest najbezpieczniejszym czasem na zwiedzanie gór dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z chodzeniem po górach. Wtedy możemy mieć pewność, że pogoda nie sprawi nam przykrych niespodzianek w postaci gwałtownych opadów śniegu czy skutych lodem szlaków. 

Kiedy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę, najlepiej jest zrezygnować z zimowych wypadów w góry. Niekorzystne warunki pogodowe takie jak mróz, śnieg oraz silny wiatr, a także białe zagrożenie, oblodzone szlaki i wiele innych, wymagają posiadania odpowiedniej wprawy oraz doświadczenia, dlatego lepiej zapomnieć o pierwszym wypadzie w góry w okresie od listopada do kwietnia. Będąc niedoświadczony wycieczkowicze, możemy się tylko zniechęcić. 

Zaplanuj trasę wcześniej 

Następnym ważnym krokiem jest zaplanowanie trasy. Podczas planowania musimy pamiętać, że dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z chodzeniem po górach i Zagłębia my się w tajniki górskich wycieczek, więc nie warto porywać się z motyką na słońce. Wybierając zbyt wymagające trasy możemy po prostu nie dać rady. Lepiej zacząć od łatwiejszych szlaków dla początkujących. Trasy te dostosowane są dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z trekkingiem. 

Odpowiednie buty i ubrania to podstawa

Wybierając się w góry po raz pierwszy, warto jest zaopatrzyć się w odpowiednią odzież oraz buty. Nikt nie wymaga od nas kupowania profesjonalnych butów do wspinaczki górskiej, jednak nie mogą być to też mokasyny, japonki czy zwykłe klapki. Obecnie sklepy oferują szeroki wybór butów górskich. Muszą być przede wszystkim wygodne, solidne, nieprzemakalny oraz mieć grubą podeszwą antypoślizgową, która umożliwia stabilne tanie oraz nieodczuwanie kamieni pod stopą. Odpowiednia odzież jest również bardzo ważna. W góry należy ubrać się przede wszystkim wygodnie. 

Zobacz też: http://www.chilichilly.pl/zadbaj-o-diete-swojego-psa/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here