Temperatury w okresie od października do kwietnia sprzyjają zachorowaniom. Częściej chorujemy wtedy na przeziębienie i grypę. Leki na przeziębienie są wówczas tym o czym myślimy w pierwszej kolejności. Nikt nie lubi chorować i być przez to uziemionym w domu. Każdy chce jak najprędzej złagodzić objawy choroby, wzmocnić organizm i pozbyć się jej na dobre.
Leki na przeziębienie – Domowe sposoby czy lekarstwa z apteki?
Leczyć przeziębienie możemy na dwa sposoby. Udać się do apteki i kupić cały zestaw leków reklamowych w telewizji lub zaufać domowym sposobom.
Większość leków, które możemy kupić w aptece opiera swój skład na paracetamolu lub ibuprofenie. Mają one działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Nie można ich jednak przyjmować przez dłuższy czas. Drugą grupę stanowią leki oparte na kwasie acetylosalicylowym i witaminie C. Leki te mają podobne działanie. Łagodzą gorączkę, koją ból i działają przeciwzapalnie.
Jednak gdy przeziębienie jest jeszcze w początkowym stadium to całkiem możliwe że do jego wyleczenia w zupełności wystarczą domowe sposoby. Lekarstwa i syropy przygotowywane ze składników, które znajdziemy w każdej kuchni są równie skuteczne co drogie lekarstwa z apteki. Możemy je łatwo i tanio przyrządzić.
Pamiętajmy jednak, by przy dłużej utrzymujących się objawach udać się na konsultacje do lekarza pierwszego kontaktu. Może się bowiem okazać, że nie mamy wcale do czynienia z przeziębieniem. Niepozorny kaszel i katar mogą być zwiastunem znacznie groźniejszej grypy, którą możliwe że trzeba będzie leczyć antybiotykami.
Najlepsze naturalne leki na przeziębienie
Jeśli chodzi o naturalne lekarstwa pomocne przy leczeniu przeziębienia to na pierwszym miejscu zdecydowanie musimy wymienić czosnek. Jest to najbardziej skuteczny i najpopularniejszy naturalny antybiotyk. Jego regularne spożywanie wzmacnia cały system odpornościowy oraz wzmacnia organizm. Dzięki temu szybciej pozbędziemy się choroby. Pamiętajmy jednak, że czosnek traci swoje właściwości bakteriobójcze po obróbce cieplnej. Dlatego czosnek spożywajmy jedynie wyciśnięty, w temperaturze pokojowej.
Rozmaite preparaty na bazie czosnku nie miałyby aż takiej mocy gdyby nie dodatki. Tutaj musimy wspomnieć o imbirze, soku z cytryny i miodzie. Wszystkie te składniki mają właściwości rozgrzewające i wzmacniające organizm. Dzięki nim organizm szybciej poradzi sobie z infekcjami i przeziębieniem. Miód jest zdrowym zamiennikiem cukru. Dzięki niemu wszystkie naturalne syropy będą lepiej smakować i chętniej będziemy po nie sięgać.
Podsumowanie
To, po jakie leki sięgniemy zależy głównie od naszych upodobań oraz od tego jak bardzo zaawansowane jest przeziębienie na które zapadliśmy. Przy lekkich stadiach choroby warto leczyć się domowymi sposobami. Jeśli jednak zaczynamy czuć się coraz gorzej możemy sięgnąć po leki na bazie paracetamolu bądź udać się na konsultacje do lekarza.
Domowe sposoby są o niebo lepsze
Zdecydowanie!
Ja tam biore gripex przez trzy dni i po chorobie