Szczupłym być to marzenie wielu osób. Szczególnie w czasach epidemii otyłości, gdy dodatkowo lekarze nawołują, by zmienić dietę i więcej się ruszać. Ale co zrobić, gdy racjonalne żywienie i aktywność fizyczna nie przynosi efektów? Czy wyczerpane są już wszystkie możliwości? Okazuje się, że nie. Można jeszcze skorzystać z zabiegów endermologii.

Czym jest endermologia?

Zabieg endermologii to nic innego jak mechaniczny masaż podciśnieniowy. Oddziałuje on głównie na tkankę łączną, a tym samym wspomaga uaktywnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej oraz produkcję włókien kolagenowych. Zabieg stosuje się na twarzy i ciele, z wyjątkiem piersi.

Na czym polega zabieg?

Masaż jest zabiegiem bezbolesnym. Osoba poddawana endermologii powinna ubrać przylegający do ciała kombinezon, którego zadaniem jest ochrona skóry przed bezpośrednim kontaktem z głowicą sprzętu. Głowica masująca składa się z dwóch niezależnie pracujących rolek i komory ssącej, którymi steruje komputer. Wytwarzane ciśnienie sprawia, że między rolki głowicy zostaje wciągnięty fałd skórny, który dzięki rolowaniu od zewnątrz do wewnątrz zostaje pobudzony i aktywowany aż do głębokich warstw.

Efekty endermologii

Mówi się, że jest to zabieg odmładzający, w wyniku którego następuje dotlenienie skóry, przyspieszenie krążenia, pobudzenie procesów samoodnowy biologicznej. Dzięki temu organizm szybciej usuwa toksyny i tłuszcz, skóra jest wygładzona, bardziej sprężysta, elastyczna. Zabieg endermologii wspomaga walkę z obrzękami, bólami mięśni, jest też zabiegiem pielęgnacyjnym – pomaga zwalczać cellulit, wygładzić zmarszczki, wymodelować sylwetkę oraz wyszczuplić ciało. Zaobserwowano, że podczas masażu wydzielane są endorfiny, co ma wpływ na samopoczucie pacjenta.

Endermologia cena

Koszt zabiegu zależy od tego, której części ciała masaż dotyczy. Średnia cena masażu twarzy, który jest delikatniejszy i krótszy, kształtuje się w okolicach 50 PLN. Średnia cena oferowana przez różne gabinety to ok. 150 PLN. Wydawać by się mogło, że to może i niedużo, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że by zauważyć prawdziwe efekty endermologii, trzeba przyjąć serię zabiegów. Cena endermologii zależy także od statusu gabinetu oferującego zabieg, jakości sprzętu i regionu.

Endermologia przeciwwskazania

Nie każdy może skorzystać z dobrodziejstw masażu. Nie jest on wskazany m.in. dla kobiet w ciąży czy osób z aktywną chorobą nowotworową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here