Początkowo catering dietetyczny postrzegano jako luksus dla bogatych. Szybko okazało się jednak, że w rzeczywistości wysokość miesięcznego abonamentu wynosi mniej więcej tyle samo, ile wciągu miesiąca wydamy na zakupy spożywcze, płyny do mycia naczyń, środki do czyszczenia zlewu i kuchenki, folie do pakowania żywności czy papierowe ręczniki kuchenne. Korzystając z usług firmy cateringowej, zakupów spożywczych po prostu nie robimy, a i detergenty nie są potrzebne, skoro w kuchni nie ma czego sprzątać.

Catering dietetyczny to ogromna oszczędność czasu

Nawet jeśli trzymamy się zasady, że porządne zakupy spożywcze robimy tylko raz w tygodniu, to i tak zdarza się, że w międzyczasie zaglądamy do sklepu po świeże pieczywo, owoce czy wędliny, a zatem kolejny raz tracimy czas na zakupy. Często bez potrzeby tracimy również pieniądze, bo wchodząc do sklepu po jedną rzecz, wychodzimy z pełną torbą produktów, które akurat były w promocji. Natomiast jeżeli zamówimy do domu catering dietetyczny, nie musimy robić absolutnie żadnych zakupów. Każdego ranka (najczęściej) trafią do nas szczelnie zapakowane pudełka z pięcioma posiłkami na cały dzień. Tym samym jedzenie zawsze jest pod ręką i nie chodzimy głodni. Co więcej – nie tracimy czasu na gotowanie, ponieważ dostarczone posiłki są gotowe do spożycia, nie trzeba ich nawet podgrzewać, chyba że mamy na to czas i ochotę.

Nieskazitelny porządek w kuchni

Do omówionego wyżej punktu należałoby dodać, że klienci firmy cateringowej oszczędzają czas także dlatego, że nie muszą sprzątać kuchni po kolejnych eksperymentach kulinarnych, ani nawet zmywać naczyń po zakończeniu posiłku. Jedzenie w pudełkach można zabrać ze sobą w każde miejsce i spożyć bezpośrednio z higienicznego opakowania. Żadne talerze czy kubki nie są potrzebne, chyba że mamy ochotę przełożyć posiłek na talerz.

Catering dietetyczny sprawia, że kuchnia staje się miejscem tak uporządkowanym, jak widzimy to w katalogach salonów meblowych. Ze sprzętów i naczyń korzystamy wtedy, gdy naprawdę mamy ochotę coś ugotować, a nie dlatego, że jesteśmy zmuszeni każdego dnia przyrządzić obiad dla całej rodziny.

Terminowe dostawy dowolnego miejsca

Usługi cateringowe dostępne są obecnie właściwie w każdym mieście, a nawet jeśli nie są, możemy liczyć na dostawy z sąsiednich miejscowości, choć w tym wypadku nie zawsze będą to dostawy codzienne. Przykładowo catering dietetyczny na terenie Białegostoku realizowany jest każdego dnia, natomiast dostawy do miejscowości znajdujących się poza wyznaczoną bezpłatną strefą mogą być realizowane co drugi dzień. Niezależnie od częstotliwości dostaw, zwykle odbywają się one w godzinach porannych. Najczęściej klienci zamawiają posiłki na adres domowy, albo na adres zakładu pracy, ale tak naprawdę dostawy mogą być realizowane do dowolnego miejsca. Wygodne i higieniczne pudełka można zabrać ze sobą wszędzie. Z biegiem czasu stają się stałym towarzyszem każdego dnia, niezależnie od tego, w jaki sposób planujemy go spędzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here