Nadmierne wypadanie włosów i przedwczesne łysienie jest dużym problemem nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. Jeszcze kilka lat temu dostępne były jedynie naturalne metody przeciwdziałania tym kłopotliwym procesom. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może skorzystać z dobrodziejstwa transplantacji włosów.

Dla kogo jest przeszczep włosów?

Transplantacja włosów to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które zmagają się z łysieniem androgenowym i łysieniem pourazowym. Dzięki nowoczesnym dokonaniom medycyny z przeszczepu włosów mogą skorzystać nawet te osoby, które cierpią z powodu łysienia plackowatego. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale przeszczep jest dobrym wyborem także dla tych osób, które maja dość cienkie pasma i marzą o bujnej fryzurze.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Przed udaniem się na zabieg transplantacji lekarz od włosów powinien udzielić nam stosownych informacji w jaki sposób należy odpowiednio przygotować się do zabiegu. Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, aby 10 dni przed zabiegiem nie używać aspiryny. W dniu operacji należy oczywiście dokładnie umyć i wysuszyć włosy.

Co po zabiegu?

Jeżeli przeszczep włosów odbędzie się bez żadnych komplikacji, to można oczywiście powrócić do codziennego życia. Okolice, w których pobrano mieszki i je przeszczepiono muszą przejść odpowiedni proces regeneracji. Po zabiegu należy przyjmować odpowiednie antybiotyki i leki przeciwzapalne, które przepisze lekarz od włosów. Po transplantacji włosów należy zachować szczególną ostrożność przez 3 tygodnie. Zrezygnować trzeba nie tylko z uprawiania aktywności fizycznej, ale również z długiego przebywana na słońcu.

Jak wygląda sam zabieg?

Transplantacja włosów wbrew pozorom wcale nie jest tak skomplikowanym zabiegiem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Chirurg przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu przeszczep jest całkowicie bezbolesny. W dzisiejszych czasach najczęściej kliniki oferują metodę FUE, która polega na przeszczepianiu pojedynczych aktywnych mieszków włosowych. Lekarz pobiera najczęściej mieszki włosów z tyłu głowy i wszczepia je w miejscach, gdzie występuje łysina. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby poprowadzić prawidłowo linię włosów. Docelowo pasmo musi miękko opadać w wyznaczonym kierunku, dzięki czemu prezentować będzie się bardzo naturalnie nawet po 20 latach od zabiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here