Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka, warto zaopatrzyć się również w różne urządzenia medyczne. Podstawowym narzędziem jest termometr elektroniczny. Może on być tradycyjny lub bezdotykowy. Zwykły jest podobny do tego z płynem w środku. Pomiar uzyskuje się, umieszczając urządzenie pod pachą. Z kolei drugi typ wykorzystuje podczerwień do mierzenia wartości, nie dotykając ciała. Znacznie ułatwia to pomiar temperatury, co ma ogromne znaczenie przy małym, ruchliwym szkrabie. Mierzą temperaturę bardzo dokładnie i w niezwykle krótkim czasie. Dodatkowo zapamiętują wyniki pomiarów, które można później sprawdzić.

W nowoczesnych bezdotykowych termometrach, wystarczy przyłożyć urządzenie do czoła na odległość kilku centymetrów. Ponadto, można je zastosować do zmierzenia temperatury wody do kąpieli, napojów i otoczenia. Kolejnym urządzeniem, które przyda się podczas choroby dziecka jest inhalator dla niemowląt. Szczególnie przydatny jest podczas infekcji górnych lub dolnych dróg oddechowych oraz przy zwykłym katarze. Dzięki temu urządzeniu, podawane leki działają szybciej oraz ich dawki są znacznie mniejsze. Przy inhalacji środkami na receptę, lekarz podaje nam ile razy i jakie pojemności zastosować dla naszego dziecka. Jednakże do inhalatora można także użyć roztworu soli fizjologicznej, która jest dostępna w każdej aptece, bez recepty. Wówczas inhalacja ma zastosowanie profilaktyczne, gdyż nawilża ona drogi oddechowe i zapobiega ona chorobom układu oddechowego i nie należy konsultować jej z lekarzem.

Zabieg inhalacji powoduje, znaczne skrócenie czasu trwania choroby. Dodatkowo łagodzi jej objawy. Inhalator dla dziecka często ma kształt jakiegoś zwierzaka lub postaci, by maluszek chętniej poddawał się zabiegowi. Ponadto odznacza się on mniejszą wielkością niż ten dla dorosłych. Aparat jest też dużo lżejszy niż uniwersalny, by ułatwić zabieranie go ze sobą gdzie się chce. Charakteryzuje go również znacznie cichsza praca, ponieważ dziecko może się przestraszyć głośnego urządzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here