Kubeczki menstruacyjne od jakiegoś czasu cieszą się dość dużą popularnością. Sporo możemy przeczytać o nich w sieci. Zyskały miano alternatywnego rozwiązania względem podpasek oraz tamponów. Jeśli jesteś zainteresowana tym tematem, zapraszamy Cię do lektury naszego najnowszego wpisu.

Przeczytaj też: https://www.um.pl/kubeczek-menstruacyjny-co-to-jest-i-jak-wybrac/

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o kubeczku menstruacyjnym

Kubeczki menstruacyjne to doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety, której zależy na komfortowym funkcjonowaniu w trakcie trudnych dni. Niewątpliwą ich zaletą jest również możliwość wielokrotnego użytkowania, przy założeniu oczywiście, że prawidłowo dbamy o ich higienę. Z dobrej jakości kubeczka możemy wielorazowo korzystać nawet przez 10 lat. Same przyznajcie, że to bardzo duży komfort.

Jeśli zastanawiasz się nad zamianą tamponów lub podpasek na kubeczek menstruacyjny, koniecznie porozmawiaj o tym ze swoim ginekologiem. To on podpowie Ci, jakiego rozmiaru kubeczka potrzebujesz, jaki będzie dla Ciebie odpowiedni. Decyduje o tym rozmiar miseczki menstruacyjnej. Tę z kolei dobiera się na podstawie wieku kobiety, wysokości jej szyjki macicy, siły krwawienia menstruacyjnego, siły mięśni dna miednicy, a także tego, czy rodziła już naturalnie czy też jeszcze nie. Lekarz doradzi Ci również w temacie elastyczności miseczki i pojemności kubeczka.

Zazwyczaj mniejsze kubeczki dobiera się dla kobiet, które nie ukończyły jeszcze 30. roku życia i nie rodziły naturalnie. Większe rozmiary natomiast przeznaczone są dla kobiet po trzydziestce, które już rodziły naturalnie.

Jak aplikować kubeczek menstruacyjny?

 

Pierwsza aplikacja kubeczka menstruacyjnego może być dość stresująca. Jest to dla Ciebie przecież zupełna nowość. Umyj więc dokładnie ręce, a następnie obręcz kubeczka zwilż wodą lub lubrykantem. Dzięki temu aplikacja będzie łatwiejsza. Następnie miseczkę menstruacyjną złóż na pół i chwyć ją jedną ręką. Brzeg miseczki powinnaś mieć skierowany ku górze. Właśnie tę górną częścią wsuń kubek do pochwy. Zrób to dokładnie tak samo, jakbyś robiła w przypadku tamponu. Obróć kubek w pochwie. Dzięki temu otworzy się oraz hermetycznie uszczelni krwawienie.

Pamiętaj, że włożony prawidłowo kubeczek menstruacyjny nie daje Ci uczucia dyskomfortu. Nie powinnaś go czuć podczas codziennego funkcjonowania. Jeśli tak się dzieje, aplikacja przebiegła nieprawidłowo. Wówczas warto skonsultować się z lekarzem. Ginekolog doradzi w sprawie poprawnego wprowadzania kubeczka menstruacyjnego do pochwy.

 

Zobacz też: http://www.chilichilly.pl/zrobic-domowymi-sposobami-proszek-prania/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here