Czy istnieją magiczne leki na odchudzanie dzięki którym w mig zrzucimy 10 lub 15 kilogramów? Oczywiście że nie. Istnieje jednak mnóstwo suplementów diety, które w połączeniu z odpowiednią dietą i programem treningowym mogą przynieść zadowalające rezultaty.

Leki na odchudzanie – podstawowe rodzaje

Zasadniczo lekarstwa na odchudzanie powinien przepisywać lekarz osobom u których stwierdzono otyłość. Istnieje jednak mnóstwo suplementów diety dostępnych bez recepty, które wspomogą nas w walce z nadwagą. W tym artykule przedstawimy podstawowe rodzaje takich suplementów.

Leki na odchudzanie przyspieszające metabolizm

Jednym z gwarantów szybkiej utraty zbędnych kilogramów jest zadbanie o właściwą i szybką przemianę materii. Istnieją specjalne lekarstwa, których zadaniem jest przyspieszenie metabolizmu. Zawierają najczęściej ekstrakty z zielonej herbaty lub grejpfruta. Należy jednak pamiętać, że pomimo stosowania różnych lekarstw nasz metabolizm i tak wraz z wiekiem zwalnia. Na to nie ma rady. Możemy tylko nieco wspomagać nasz organizm lecz całkowicie tego trendu nie odwrócimy.

Leki na odchudzanie, które ograniczają wchłanianie węglowodanów

Istnieją także leki, które sprawiają że nasz organizm nie będzie wchłaniał tłuszczy i węglowodanów. Spożywany wraz z pożywieniem tłuszcz nie będzie ulegał wchłanianiu ani trawieniu. Zostanie szybko wydalony z organizmu i nie będzie się odkładał tam gdzie byśmy tego nie chcieli. Za takie traktowanie tłuszczy odpowiedzialne są cząsteczki chityny. Za działania względem węglowodanów odpowiada fasolamina, wyciąg z fasoli.

Leki na odchudzanie hamujące łaknienie

Są to leki przeznaczone dla wszystkich tych. którzy mają problem z nawracającym apetytem. Ciągłe uczucie głodu powoduje, że zbyt często sięgamy po przekąski. Leki hamujące łaknienie zawierają naturalne substancje dzięki którym ograniczymy uczucie głodu i tym samym skuteczniej zrzucimy zbędne kilogramy. Leki te przyzwyczajają też organizm do przyjmowania mniejszych porcji żywności w ciągu dnia.

Leki na odchudzanie spalające tłuszcz

Substancje, które zawarte są w tych lekach mają za zadanie przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Jednakże będą one skuteczne tylko wtedy gdy w parze z ich zażywaniem będą szły regularne ćwiczenia fizyczne. Samo zażywanie lekarstw nic nie da jeśli nie mamy opracowanego programu treningowego. Oprócz tego leki spalające tłuszcz działają wzmacniająco na tkankę mięśniowa oraz poprawiają ogólna wydolność organizmu. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej zintensyfikować nasze ćwiczenia i szybciej osiągnąć cel.

Czy to w ogóle działa?

Żadne lekarstwa nie pomogą nam efektywnie schudnąć jeśli drastycznie nie zmienimy stylu życia i odżywiania się. Tak na prawdę tylko zdrowy styl życia, odpowiednio zbilansowana dieta i solidny wysiłek fizyczny każdego dnia mogą nas poprowadzić do celu. Suplementy diety mogą być jedynie dodatkiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here