Reumatyzm to ogólne określenie na choroby związane z układem ruchu. Przyjęło się jednak, że głównie dotyczy schorzeń związanych ze stawami. Powstawaniu tych dolegliwości sprzyja, oprócz naturalnego starzenia się organizmu, częste przebywanie w zimnym otoczeniu oraz nieprawidłowa dieta i styl życia. Również obciążenia jakim poddawane są nasze kości i stawy mają wpływ na rozwój tej choroby. Przy bardziej uwierających i dłużej utrzymujących się bólach warto udać się do lekarza i rozpocząć specjalistyczne leczenie. Leki na stawy zdecydowanie pomogą złagodzić ból. Jeśli jednak choroba nie jest jeszcze w zaawansowanym stadium możemy spróbować leczyć się ziołami.

Leki na stawy – Proponujemy zioła

Zioła, które mają być skuteczne w walce z reumatyzmem powinny przede wszystkim charakteryzować się właściwościami rozgrzewającymi i przeciwbólowymi. Do takich należą między innymi: imbir, arnika górska, gorczyca biała, wiązówka błotna, wierzba biała czy nawet pokrzywa. Z ziół tych możemy przygotować zarówno leki w formie pitnej jak i napary i okłady na bolące miejsca.

Leki na bóle stawów – co znajdziemy w aptece?

W aptece znajdziemy mnóstwo leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty, które z pewnością pomogą w walce z bólem stawów. Powinniśmy je stosować wtedy gdy ból zaczyna się nasilać. Pamiętajmy jednak o dokładnym czytaniu ulotek i zawartych w nich przeciwwskazań co do zażywania konkretnych leków.

Paracetamol

Paracetamol to jeden z najpopularniejszych składników wykorzystywanych w produkcji leków przeciwbólowych. Występuje w wielu popularnych lekarstwach. Można go stosować przy jednoczesnej chorobie wrzodowej żołądka.

Ibuprofen

Zawarty w lekach ibuprofen zmniejsza obrzęki, usuwa uczucie zdrętwienia w stawach oraz poprawia ich ruchomość. Ibuprofen nie odkłada się w organizmie. Jest niemal w całości z niego wydalany.

Kwas acetylosalicylowy

Inaczej nazywany aspiryną posiada właściwości przeciwzapalne. W przeciwieństwie do paracetamolu nie powinno się go używać w przypadku choroby wrzodowej żołądka.

Fizjoterapia

Oprócz lekarstw i ziół w walce z bólami stawów skuteczna może się też okazać fizjoterapia i zabiegi fizykoterapeutyczne. Zabiegi takie powodują rozluźnienie mięśni, działają też przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Ćwiczenia z fizjoterapeutą pomagają wzmocnić osłabione mięśnie oraz rozluźniają te, które są zbyt napięte.

Czasem zbawienna może być także codzienna gimnastyka w domowym zaciszu. Warto jednak, by odpowiednie ćwiczenia dobrał dla nas specjalista. Zależne jest to od naszego stanu zdrowia, wieku oraz indywidualnych predyspozycji. Ćwiczenia takie mają zbawienny wpływ na cały organizm i samopoczucie. Nie tylko w przypadku przewlekłych bóli stawów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here