Przyszła jesień. Za oknem plucha, wiatr mocno wieje, deszcze kapie, nie ma opcji żeby wyjść z domu z dziećmi. A dzieci jak to dzieci wiadomo – potrzebują rozrywki.

Jeśli chodzi o młodsze dzieci można się bawić w proste a kuku, chowanie rożnych przedmiotów, budowanie wieży z klocków. Dla tych starszych można wyciągnąć farbki, kredki i malowanki. Przy dzieciach, które lubią rysować i malować nie ma żadnego problemu. Natomiast dzieci, które nie lubią tej czynności trzeba zainteresować czymś innym.

Ostatnio odkryłam ciastolinę

Ostatnio odkryłam ciastolinęWygląda zupełnie jak plastelina, lecz jest bardziej miękka i zdecydowanie gorzej się ją sprząta!! ale za cenę fajnej zabawy warto pozwolić dziecku na odrobinę kreatywności. z Kolorowej masy można stworzyć naprawdę wiele ciekawych rzeczy.

Po za tym moje dzieci bardzo lubią gry – najlepszą grą jest chyba gra w Uciekające prosiaki – trzeba przejść przez określone pola, aby doprowadzić świnki do koryta, unikając przy tym wilka strzelającego belami siana – świetna zabawa dla dużych i małych. Po za tym 4-5 letnie dzieci lubią planszówki, gdzie poruszamy się pionkami lub gry typu memory. Co ciekawe dzieciaki mają lepsza pamięć niż my dorośli.

Jeśli twoje dziecko jest bardziej kreatywne możesz pokusić się o figurki z papieru czyli origami. Fajna zabawa tylko dla cierpliwych. Jeśli dziecko jest niecierpliwe, niedokładne i szybko się zniechęca lepiej sobie odpuść – oboje się zdenerwujecie.

Ostatnio zastanawiałam się tez jak zrobić wiatrak

Pamiętam, że robiłam taki w szkole. Okazało się, że miałam wszystkie potrzebne materiały – wiec zabraliśmy się do dzieła. Kolorowy usztywniany papier, patyczek i korek od wina. Świetna zabawa, w której tworzysz zabawkę!!! nie ma to jak zrobić sobie coś samemu, a potem się tym bawić. Mój synek uwielbia także robienie samolotów – najpierw składamy samolot z papieru, a później go ozdabia, czasem kredkami, czasem pisakami, naklejkami – co tylko mu przyjdzie do głowy.

Niezła frajda jest gdy puszczamy samoloty – można przecież robić wyścigi, można tez pokusić się o zbudowanie lotniska dla samolotu, drobne figurki to pasażerowie. Przy okazji można też poćwiczyć geografię oraz matematykę. W formie zabawy już kilkulatek może dowiedzieć się gdzie leży Londyn, Chicago czy też Pekin. Dla ciekawskich można sprawdzać odległości i porównywać, które miasto leży bliżej, a które dalej, gdzie lot będzie dłuższy. Można organizować pasażerom także przesiadki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here