Mnóstwo osób, mających swój pierwszy kontakt z Minecraftem, ma coś w rodzaju dysonansu po wykonaniu kilku pierwszych ruchów w świecie gry. Najczęściej jest to spowodowane filmami na YouTube lub screenami z niej pochodzącymi – mamy w pamięci okazałe budowle, bogato udekorowane i skonfrontowanie tego wszystkiego z własnymi umiejętnościami, które w pierwszych minutach obejmują zbudowanie domku z ziemi i drewna, nie wypada zbyt okazale i może wręcz mocno frustrować.

Jak zrobić cegły, jak zrobić łóżko w Minecraft, jak…?

Pierwsze doświadczenia w świecie Minecrafta wcale nie muszą jednak przypominać błądzenia we mgle. Oto garść kluczowych porad, które uczynią rozgrywkę maksymalnie przyjemną i przejrzystą.

Podstawą, która umożliwi graczowi przetrwanie pierwszego dnia w kwadratowym świecie, który nie jest wcale aż taki przyjazny, jak mógłby się wydawać, jest zdobycie jedzenia. To musi być pierwszy priorytet po zrobieniu sobie drewnianego kilofa – bez jedzenia można przetrwać maksymalnie do drugiego dnia i albo umrzeć na wyższym poziomie trudności, albo zredukować poziom zdrowia do minimum na tym niższym. Jedzenia jest mnóstwo – możemy je pozyskać z zaszlachtowanych zwierzątek, można się też pokusić o znalezienie jabłek, grzybów lub dyni.

Jak najwcześniej warto postarać się również o poletko ze zbożem

Kawałek pola obejmujący kilkadziesiąt kratek w ciągu kilku dni stanie się na tyle wydajny, że o jedzenie nie będzie trzeba się już w ogóle martwić.

Jak najwcześniej warto postarać się również o poletko ze zbożemLokalizacja pierwszego domu nie powinna być przypadkowa. Teren wokół musi być maksymalnie przejrzysty – w początkowych dniach musimy być w stanie mieć w zasięgu wzroku całą okolicę. Dlaczego jest to konieczność? Ot, żeby nie natknąć się na creepera lub inną maszkarę, która postanowi przenocować tuż pod naszymi drzwiami. Chatkę najlepiej jest zbudować na odsłoniętym terenie – żadnych drzew w pobliżu, zabudowanie się u podnóża niezbyt stromej góry również nie jest rozsądne.

Walka z potworami jest niewdzięcznym zajęciem dla początkującego gracza – bywa bardzo frustrująca, zwłaszcza kiedy dochodzi do starcia ze szkieletem. Świetnym pomysłem jest zrobienie sobie tarczy z sześciu desek i sztuki żelaza – dzięki niej jesteśmy w stanie zasłonić się przed strzałami i na spokojnie podejść do szkieletu, który będzie wtedy praktycznie bezbronny. Nie opłaca się tak jednak robić podczas walki wręcz z innymi mobami – lepiej jest wtedy odskakiwać lub lekko się wycofywać, bo tarcza ma określoną wytrzymałość i łatwo może ulec zniszczeniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here