Aluminiowych felg po zamontowaniu opony nie da się już zwrócić, natomiast niejednokrotnie właśnie wówczas kierowcy orientują się, iż nie pasują one do ich auta. Pamiętajmy, że nie każda obręcz, która ma dobry rozstaw śrub oraz mieści się na uchwytach hamulcowych, będzie pasowała do naszego pojazdu. Jednakowo istotnym parametrem jest odsadzenie felgi (ET czy offset), które informuje o tym, o ile milimetrów wobec strony mocowania opaski do piasty skierowany jest środek felgi.

Jakie felgi 5×112 lepsze – stalowe czy aluminiowe?

Nim przejdziemy do tego, jak dobrać dobre felgi 5×112, stwierdzić należy, że na rynku dostępny jest prócz nich także jeden typ felg – felgi stalowe. Oba rodzaje mają własnych zwolenników oraz przeciwników, natomiast z racji faktu, że ceny felg aluminiowych zmalały, jeszcze więcej kierowców decyduje się na montaż efektownych obręczy z aluminium. Chociaż rezultat optyczny stanowi przeważnie główną determinantę stanowiącą o zmianie starych felg na aluminiowe, na uwadze musimy mieć także zabezpieczenie jazdy po założeniu nowych części.

Gdzie kupować odpowiednie felgi aluminiowe?

Doskonale jest kupować felgi 5×112 w sklepie sprofilowanym w ich sprzedaży, gdzie wyszkolony zespół dysponuje katalogami wytwórców oraz w specjalny sposób jest w stanie zaoferować najlepszy artykuł do danego rodzaju auta z uwzględnieniem jego certyfikacji. Ideałem jest, jeśli taki sklep ma także zaplecze technologiczne zapewniające montaż nowych obręczy. Wtedy sprzedawca odpowiedzialny jest za komplet właściwego wyboru oraz pewnej eksploatacji. Podczas zakupu dowiedzmy się również, czy ich wytwórca jest obecny na naszym rynku, by w wypadku zniszczenia jednej felgi będzie można dokupić drugą.

Jak poznać, czy felgi 5×112 są odpowiedniej jakości?

Wykonanie felgi, która jako nowa wygląda ładnie, to żadna sztuka – choćby specjaliści nie mogą gołym okiem odróżnić artykułów markowych od podróbek. Lepiej unikać najtańszych propozycji spółek, które od niedawna są obecne na rynku. Gdy np. typowe ceny aluminiowej felgi o wielkości 15 cali zaczynają się od 300-350 zł to każda obręcz za 150 zł winna budzić wątpliwość.

Ile kosztują felgi?

Nowe felgi 5×112 kupimy już za mniej aniżeli 300 zł w profesjonalnym sklepie. Niewątpliwie można trafić na promocję oraz skorzystać z niej czy kupić tańsze felgi samochodowe używane. Co istotne, koszt za sztukę spowodowany jest odpowiednio długim procesem produkcji, gdzie liczy się dokładność oraz produkt. Później są one wizualizowane, robione jako model oraz poddawane szczegółowym pomiarom nim trafią do produkcji. Niewątpliwie cena zależy także od tego, jakim samochodem dysponujemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here