Wkładki na nietrzymanie moczu to dobre rozwiązanie przy lekkim i kropelkowym nietrzymaniu moczu. Niektóre rodzaje sprawdzą się także przy nietrzymaniu moczu o średnim natężeniu. Jak wybrać właściwe wkładki i czym się kierować przy wyborze? Podpowiadamy.

TENA wkładki na nietrzymanie moczu – na co zwrócić uwagę?

TENA wkładki na nietrzymanie moczu mają kilka wariantów. Te przeznaczone dla osób z lekkim i kropelkowym nietrzymaniem moczu przypominają zwykłą podpaskę. Należy ją dobrać pod kątem chłonność, zależnie od potrzeby. TENA wkładki na nietrzymanie moczu o wyższej chłonności mogą być noszone dłużej, te nieco cieńsze trzeba zmieniać częściej.

Przy średnim nasileniu nietrzymania moczu bardziej odpowiednie będą majtki chłonne TENA. Przypominają one zwykłą bieliznę i są nie do odróżnienia pod ubraniem. Mają wkład chłonny, który zapobiega przykremu zapachowi i utrzymuje wilgoć z dala od skóry, co jest ważne, ponieważ mocz drażni delikatną skórę miejsc intymnych. TENA wkładki na nietrzymanie moczu mogą być przeznaczone dla kobiet (TENA Lady) lub dla mężczyzn (TENA Men). Mają one różny kształt dostosowany do budowy anatomicznej kobiety lub mężczyzny. Te dla mężczyzn mają kształt kubełkowy, dostosowany do męskiej bielizny, co sprawia, że są pod nią praktycznie niewidoczne. Niektóre TENA wkładki na nietrzymanie moczu mają boczne skrzydełka, które lepiej chronią brzegi bielizny przed zabrudzeniem.

Wybierając wkładki higieniczne, zwróćmy jednak przede wszystkim na stopień ich chłonności. Wskazują na nią oznaczenia „light”, „medium” / „normal” i „super” / „maxi”. Te ostatnie będą najbardziej chłonne i zapewnią najwyższy stopień komfortu oraz dyskrecji przy lekkim i średnim (ale nie bardziej nasilonym) nietrzymaniu moczu.

TENA wkładki na nietrzymanie moczu czy zwykłe podpaski?

Wiele pań zadaje sobie pytanie, czy przy problemie z nietrzymaniem moczu nie wystarczą zwykłe podpaski. Eksperci odpowiadają przecząco. Wkładki na nietrzymanie moczu mają większą chłonność, wyposażone są też w Fresh Odour Control, który niweluje przykry zapach. Są też bardziej dyskretne i wygodniejsze niż zwykłe podpaski.

TENA wkładki na nietrzymanie moczu mają też wersję na noc. Taka wkładka będzie bardziej chłonna i zapewni maksymalną ochronę przed przeciekaniem w czasie snu. Znacznie poprawi to komfort nocnego odpoczynku przy lekkim i średnim nietrzymaniu moczu. Jeśli jednak problem nasila się, warto sięgnąć po bardziej chłonne środki ochrony na noc, na przykład pampersy czy pieluchomajtki TENA.

Dla osób z bardzo lekkim, kropelkowym nietrzymaniem moczu przydatne będą super cienkie wkładki TENA Super Slim. Doskonale zabezpieczą one przed zabrudzeniem bieliznę i na długo zapewnią uczucie świeżości. Są idealne w podróży i do pracy, gdzie nie zawsze mamy możliwość umycia okolic intymnych po wizycie w toalecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here