Libido jest kwestią, która ma znaczenie dla wielu związków oraz samych mężczyzn. Pojęcie libido określa przede wszystkim popęd seksualny mężczyzny. Jest to sprawa indywidualna, dlatego też podniesienie libido w poszczególnych przypadkach bywa zadaniem trudnym. W momencie, gdy mowa jest spadku libido, mężczyzna nie wykazuje większych chęci zaspokajania swoich indywidualnych potrzeb. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą mieć podłoże psychologiczne. Problemy w związku, stresująca praca to najczęstsze powody takie stanu rzeczy. Jak podnieść libido?

Jak podnieść libido?

jak podnieść libidoJak podnieść libido? Metod jest wiele. Najbezpieczniejsze są oczywiście metody naturalne, które nie wpływają w żaden sposób negatywnie na funkcjonowanie naszego organizmu. Nie powodują żadnych skutków ubocznych i jednocześnie są bardzo przystępne. Dieta zawierająca kilka afrodyzjaków na pewno przyczyni się do wzrostu męskiego libido. Do afrodyzjaków należy zaliczyć na przykład owoce, typu awokado czy też truskawki. Co ciekawe, za afrodyzjak należy uznawać też czekoladę, czy owoce morza. Jest więc kilka wariantów, z których można korzystać naprzemiennie w celu urozmaicenia swojej diety.

O zwiększenie libido dbają też umiejętnie stosowane preparaty odpowiedzialne za suplementację. Popularnością cieszą się również zioła. Lubczyk, miłorząb to ciekawe propozycje pod tym kątem. Aby mężczyzna posiadał libido na wysokim poziomie, koniecznie musi prowadzić zdrowy tryb życia. Aktywność fizyczna zachęca, pobudza do większej aktywności seksualnej. Uprawianie sportu przyczynia się do podwyższenia neuroprzekaźników znajdujących się w naszym mózgu, układzie nerwowym. One odpowiedzialne są za poczucie przyjemności. Na pewno na wzrost libido będzie miała decyzja o zaprzestaniu z korzystania z różnego rodzaju używek. Rzucenie palenia lub ograniczenie ilości spożywanego alkoholu to dobra droga to wzmożonego apetytu seksualnego i jednocześnie ukłon w stronę naszego zdrowia, które też skorzysta na ograniczeniu takich używek.

Spadek libido ma też często inne podłoże. Czasem problem ten tkwi przede wszystkim w trudnych relacjach z partnerem. W takim wypadku dobrze jest zdobyć się na odwagę i poważnie porozmawiać o kwestiach intymnych. Jeżeli takie rozmowy nie przyniosą oczekiwanych skutków, wizyta o seksuologa powinna być kolejnym krokiem. Do specjalisty należy udać się w momencie, gdy problem z niskim libido trwa już ponad pół roku, a leczenie metodami naturalnymi nie pomogło.

Libido a aktywność fizyczna

Z pozoru wydawałoby się, że nie ma między tymi pojęciami żadnego związku. Takie myślenie jest jednak zdecydowani błędne. Uprawianie sportu może bowiem mięć duże znaczenie w kontekście podniesienia poziomu naszego libido. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim wynika to z tego, że osoba reglanie uprawiająca sport cieszy się dobrą kondycją fizyczną, smukłą sylwetką, oraz pewnością siebie. Dodatkowo sami siebie postrzegamy jako osoby atrakcyjne. A to już wpływa na to, że mamy większą ochotę na seks. Nie wstydzimy się swojego działa i jesteśmy pewni swoim możliwości fizycznych. Naturalnie warto jednak zachować umiar. Nie powinniśmy dopuszczać do takiej sytuacji, kiedy radość z uprawiania spotu przesłania nam przyjemności płynące z seksu. Ważna jest również odpowiednia intensywność codziennych treningów. Jeśli narzucasz sobie tempo zawodowca, może być tak, że sport wyciśnie z ciebie wszelką chęć do innych aktywności. Jednak zdroworozsądkowe podejście do kwestii sportu zapewne przyniesie ci wiele korzyści w sferze seksualnej.

Dlaczego warto dbać o libido?

jak podnieść libidoDlaczego jednak odpowiedni poziom libido jest tak ważny? Dlaczego należy o niego dbać? Sprawa jest bardzo prosta. Poziom naszego libido ma bezpośredni wpływ na stan naszego życia seksualnego. A seks jest dla człowieka niezwykle ważny. Przede wszystkim dobry seks wpływa na ogólną kondycję naszego organizmu. Naturalnie dobry seks jest również podstawą zdrowych relacji w związku. Przede wszystkim musisz mięć na uwadze, że seks zbliża do siebie oboje partnerów. Pozwala na zbudowanie trwałej i intymnej relacji. Dzięki temu związek budowany jest na znacznie głębszych i trwalszych fundamentach. Nie bez znaczenia jest również fakt, że seks po prostu pozwala na rozładowanie napięcia erotycznego. Naturalnie popęd seksualny się kumuluje i tutaj pewnym rozwiązaniem może być również masturbacja. Ale nic nie zastąpi prawdziwego seksu opartego na partnerskich relacjach. Warto bowiem przypomnieć, że popęd seksualny jest jedną z naturalnych potrzeb człowieka. Co również ważne – dobry seks znakomicie odpręża i relaksuje. Seks jest również swego rodzaju formą aktywności fizycznej. Wpływa więc na dobry sen i ogólną poprawę jakości życia. Warto więc zadbać o odpowiedni poziom libido.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here