Hemoroidy zyskały już miano choroby cywilizacyjnej. Ta przypadłość dotyka niemal co drugiego Polaka. Hemoroidy są to guzki krwawnicze, które są naturalnymi strukturami odbytu. Uszczelniają one jego ujście i kontrolują razem z mięśniami zwieracza wydalanie kału. Kiedy pojawiają się ich zaburzenia , zauważalne są objawy, które prowadzą do powstania ogromnego dyskomfortu. Czym dokładnie są hemoroidy? Jakie są ich objawy? Jak wygląda leczenie? Jesteście ciekawi? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/hemoroidy-przyczyny-objawy-metody-leczenia-i-zapobiegania/ 

Hemoroidy – czym dokładnie są? 

Hemoroidy są to fizjologicznie ujmując jamiste struktury naczyniowe, które uszczelniają ujścia odbytu. Kiedy na skutek działania jakieś z czynników dochodzi do ich przekrwienia i poszerzenia, wówczas mówimy o chorobie hemoroidalnej . W potocznym rozumieniu właśnie hemoroidy utożsamiane są z obecnością uciążliwych objawów, a czasami prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jakie są objawy tego schorzenia? 

Jakie są objawy hemoroidów? 

Najczęściej pojawiającymi się objawami są: 

  • swędzenie i pieczenie okolic odbytu, 
  • krwawienie i trudności z wypróżnianiem się, nietrzymanie stolca, 
  • obecność śluzu w kale, 
  • krew na powierzchni stolca. 

Nasilone objawy odpowiadają czterem stadiom choroby, a najwłaściwszą drogę postępowania w zwalczeniu choroby jest jej najwcześniejsza diagnoza i wdrożenie szybkiego leczenia. 

Leczenie hemoroidów – jak wygląda? 

Leczenie opiera się na etapie profilaktyki. Zalecana jest aktywność fizyczna zbilansowana i lekkostrawna dieta, unikanie używek, czyli szeroko rozumiany zdrowy styl życia. 

W przypadku pojawienia się choroby hemoroidalnej, leczenie domowe ma na celu uzyskanie regularnej czynności jelit oraz wypróżnień. Istotne znaczenie ma również zmniejszenie nadwrażliwości śluzówki i objawowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne. 

Zobacz też: http://www.chilichilly.pl/zaparcia-sa-przyczyny-objawy-sposob-leczenia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here