Bieżnia domowa jest doskonałym narzędziem, który służy do treningu karty. Umożliwia nie tylko efektywny trening, ale wspomaga również redukcję masy ciała. Możemy korzystać z niej zarówno w klubie fitness, jak i w domu. Daje nam możliwość trenowania w różnym tempie, zaczynając od lekkiego spaceru, po intensywne bieganie czy trening interwałowy. To od nas zależy, jak zaplanujemy swoją aktywność jakie efekty chcemy osiągnąć. Czym dokładnie jest bieżnia domowa? Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej bieżni dla siebie? Jakie zalety płyną z ćwiczenia na bieżni domowej? 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/bieznia-domowa-alternatywa-dla-biegania-w-plenerze/ 

Bieżnia domowa – czym jest? 

Bieżnia domowa jest to elektryczny sprzęt służący do treningu domowego, który umożliwia wykonanie treningu cardio. Bieżnia ma postać pasa biegowego, który napędzany jest silnikiem elektrycznym i wyposażony w system amortyzacji. Bieżnia jest zazwyczaj wyposażona w komputer, co umożliwia sterowanie aparaturą, wybór odpowiednich programów treningowych, a także oszacowanie ilości spalanych kalorii lub przebytego dystansu. 

Bieżnia domowa – czym kierować się przy wyborze bieżni domowej dla siebie? 

W internecie i sklepach sportowych dostępne są bieżnie elektryczne oraz magnetyczne. Te dwa rodzaje różnią się od siebie sposobem zasilania, natomiast osiągalny na nich efekty są porównywalne. Bieżnia elektryczna posiada wbudowany silnik, który zasilany jest prądem, bieżnia magnetyczna z kolei pozbawiona jest zasilanie. 

Tym co sprawiają wróg, jest siła naszych mięśni. Powoduje ona rozruszanie taśmy bieżni, a typ tego sprzętu polecany jest szczególnie zaawansowanym sportowcom, ponieważ jest on bardziej wymagający pod względem siły oraz wytrzymałości. 

Jakie zalety płyną z ćwiczeń wykonywanych na bieżni domowej? 

Bieżnia domowa jest prostym w obsłudze sprzętem do ćwiczeń. Posiada ona idealną powierzchnię, która jest znacznie łatwiejsza do opanowania, niż chodniki, krawężniki lub szlaki, a ryzyko potknięcia jest znacznie mniejsze. Co więcej na bieżni można ćwiczyć zawsze, bez względu na to, jaką pogodę mamy za oknem. Wszystkie aspekty treningu mogą być kontrolowane przez ćwiczącego. 

Do wyboru mamy prędkość, nachylenie, okresowe zgrzewki, intensywność treningu, a także czas jego trwania i ilość spalonych kalorii. Co więcej ćwiczący mogą być projektować niestandardowe programy, żeby pasowały one do czasu, w jakim muszą ćwiczyć. Bieganie na bieżni zazwyczaj spala kalorie znacznie szybciej, niż wykonywanie większości form ćwiczeń fizycznych w w domu. 

Zobacz też: http://www.chilichilly.pl/sposoby-zrzucenie-zbednych-kilogramow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here