Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup odpowiednich śrub spełniających normy ISO/DIN/PN. W dzisiejszym artykule przedstawimy najważniejsze informacje związane z tymi oznaczeniami. Dowiecie się również, jak wykonać konwersję. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto stosować śruby spełniające normy?

Elementy złączne, które spełniają normy ISO/DIN/PN to produkty tak naprawdę najwyższej możliwej jakości. Są one między innymi wykonane z bardzo dobrego materiału. Poza tym są również odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Mają optymalną wytrzymałość na rozciąganie itp. Najbardziej popularne są zaś normy ISO. Są zatwierdzane oraz rozpowszechniane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, która posiada swoją siedzibę w szwajcarskiej Genewie. Zadaniem tej instytucji pozarządowej jest – najogólniej rzecz ujmując – ułatwienie międzynarodowej wymiany dóbr i usług. Normalizacja ma na przykład zapobiegać powstawaniu barier technicznych w trakcie transakcji dotyczących między innymi właśnie śrub itp.

Co warto wiedzieć na temat pozostałych oznaczeń? Normy PN to nic innego, jak Polskie Normy. Warto zauważyć, że odpowiada za nie Polski Komitet Normalizacyjny. Za opracowywanie PN są też odpowiedzialne specjalne Organy Techniczne. Tutaj wyróżniamy takie podmioty, jak Komitety Techniczne, Komitety zadania lub Rady Sektorowe. Natomiast DIN to normy ustanowione przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Placówka posiada swoją siedzibę w Berlinie. Zajmuje się między innymi opracowywaniem oraz publikowaniem norm. Tak samo, jak kontrolą jakości wyrobów czy badaniami przemysłowymi.

Kiedy konwersja ISO/DIN/PN się przydaje?

Należy zwrócić uwagę na aspekt, że konwersja pomiędzy normami ISO/DIN/PN jest bardzo przydatna choćby wtedy, kiedy transakcję chcą dokonać na przykład podmioty pochodzące z różnych państw. Warto bowiem zauważyć, że Polskie Normy są stosowane jedynie u nas. W związku z tym ktoś z zagranicy prawdopodobnie nigdy o nich nie usłyszał oraz nie usłyszy. Nierzadko przydaje się zatem wejść na stronę internetową stalmut.pl, żeby po prostu skorzystać ze znajdującej się tam wyszukiwarki.

Chcecie na przykład kupić lub sprzedać śruby zamkowe? Warto zauważyć, że elementy tego typu mają między innymi oznaczenie PN 82406. Co zrobić, aby dowiedzieć się, jak to wszystko wygląda biorąc pod uwagę Międzynarodową Organizacja Normalizacyjną oraz Niemiecki Instytut Normalizacyjny? Trzeba tylko wpisać to oznaczenie, albo wkleić, w odpowiednie miejsce wyszukiwarki. To wystarczy, żeby dowiedzieć się, że takie właśnie akcesoria są opisywane poprzez następujące normy: DIN 603/ISO 8677/PN 82406.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here