Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Do takiego zabiegu wykorzystuje się niewielkie urządzenie, które pracuje pod ciśnieniem. Dzięki temu jest szansa na uzyskanie efektów nie tylko kosmetycznych, ale i rehabilitacyjnych.

Co to jest endermologia?

Endermologia to masaż wykonywany pod ciśnieniem, który może być przeprowadzany praktycznie na każdej partii ciała. Masaż jest wykonywany przez izolacyjny strój, w który klient musi się ubrać przed przystąpieniem do masażu. Taki kostium jest niezbędny, jeżeli chcemy mieć bezpiecznie przeprowadzony zabieg.

Kostium jest ochroną skóry przed ciągnięciem za włoski, podszczypywaniem i mikrourazami, do których może dojść podczas wyższej intensywności zasysania. Poza tym zachowuje intymność i gwarantuje komfort podczas zabiegu.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Endermologię wykonuje się za pomocą specjalnego aparatu do masażu podciśnieniowego. Taki aparat jest wyposażony w głowicę, której wielkość jest dopasowana do partii ciała, poddanej zabiegowi. Głowica jest sterowana za pomocą komputera. Składa się z 2 rolek, które są ruchome. Dodatkowo posiada komorę ssącą, która pod ciśnieniem wciąga fałd skóry, pomiędzy rolki. W ten sposób wałkuje i ugniata skórę.

Przeczytaj też: http://www.chilichilly.pl/maseczki-twarzy-ja-sa-dostepne-rodzaje/

Jakie efekty daje zabieg endermologii?

Żeby zauważyć efekty endermologii, należy wykonać całą serię zabiegów, czyli około 10-12. Powinny być one wykonane 2 razy w tygodniu. Osoby, które chcą korzystać z masażu podciśnieniowego systematycznie, pomiędzy seriami powinna być zachowana przerwa, wynosząca 3 miesiące.

Endermologia mocno zwiększa tempo pracy układu limfatycznego, przemiany materii oraz dodatkowo pozwala pozbyć się toksyn z organizmu. Pozostałe efekty to:

  • efekt odmłodzenia – po serii zabiegów skóra jest ujędrniona, elastyczność zwiększona, a blizny i rozstępy spłycone;
  • efekt odchudzenia – po serii zabiegów nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje zredukowany, cellulit znika, a sylwetka jest wymodelowana;
  • efekt oczyszczenia – po serii zabiegów poprawione jest krążenie krwi, co skutkuje oczyszczeniem organizmu, jego detoksykacją;
  • efekt terapeutyczny – po serii zabiegów dolegliwości bólowe w okolicy mięśni znikają, a obrzęki się zmniejszają.

Źródło: https://www.anjanka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here