Szybkie, łatwe do wykonania i do tego bezbolesne badanie to dla wielu osób motywacja do tego, by zadbać o swoje zdrowie. Takim sposobem na skontrolowanie zdrowia jest wykonanie rezonansu magnetycznego, który umożliwia lekarzom obejrzenie przekrojów narządów wewnętrznych człowieka. Badanie rezonansem (można na nie się zapisać np. tutaj http://www.euro-clinic.pl/dla-pacjenta/diagnostyka-obrazowa/badanie-rezonansu-magnetycznego/) może wykryć wczesne stadia nowotworów, jest przydatne w przypadku urazów głowy. Rezonans jest używany w medycynie od lat 80-tych poprzedniego wieku.

Bezbolesna i dokładna diagnostyka
Rezonans magnetyczny jest badaniem niebolesnym ponieważ wykorzystuje pole elektromagnetyczne, w którym wodór zwarty w każdym ludzkim organizmie, zaczyna wysyłać impulsy, a te są przetwarzane przez urządzenie w obraz tkanek. Chociaż lekarze w szczególności polecają wykonanie badania w przypadku podejrzenia choroby Alzheimera, stwardnienia rozsianego czy chorób kręgosłupa. Wykonując je, lekarz może ocenić stawy, naczynia wieńcowe czy stany zapalne. Chociaż korzystanie z rezonansu magnetycznego nie ma żadnego negatywnego wpływu na zdrowie, to jednak nie mogą go wykonać osoby, które mają rozrusznik serca, implanty ślimakowe, neurostymulatory, implanty i inne metalowe elementy, także te założone przez stomatologa. Badanie może być nieprzyjemne dla tych osób, które cierpią na klaustrofobię.

Uwaga na metale
Aby móc wykonać rezonans magnetyczny należy być na czczo i nie wolno ze sobą zabierać dodatków z metalu. Takie przedmioty jak klucze, biżuteria, okulary, a nawet ubrania z metalowymi guzikami czy suwakami powinny zostać w szatni. Nie można także mieć przy sobie portfela z kartami płatniczymi. Pacjent jest wsuwany do tunelu, w którym działa pole magnetyczne, może swobodnie oddychać, ma zapalone światło, może także komunikować się z lekarzem. Nie powinien jednak poruszać się, by nie zamazać obrazu.

www.wrastajacypaznokiec.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here