Od studiów młodzi ludzie oraz ich rodzice oczekują przede wszystkim tego, że dadzą dobre podstawy do wysokich zarobków w dorosłym życiu. Od samych młodych ludzi oczekuje się w wieku kilkunastu lat rozsądku oraz dobrych wyborów – takich, które będą owocowały w przyszłości. Stąd też przekonanie, że owszem, studiować można dosłownie absolutnie każdy dostępny na uczelniach kierunek, jednak tylko nieliczne dają faktyczne szanse na wysokie zarobki. Z pewnością filozofia i jej studiowanie do takich przyszłościowych kierunków nie należy. To jeden z najbardziej niszowych studiów, jakich można się podjąć i raczej nie można usłyszeć historii studenta, który wybrał studia filozoficzne dla wysokiej pensji po ich zakończeniu. Traktowane są raczej jako uzupełnienie posiadanej oraz zdobytej na innym kierunku wiedzy lub jako hobby.
Filozoficzne studia czy raczej przedmiot nazywany filozofią jest przedmiotem obowiązkowym w przypadku całkiem sporej ilości studiów humanistycznych. Mają rozwijać horyzonty oraz przestrzeń myślową, mają również sprawiać, że student będzie znacznie więcej wiedział o życiu. W praktyce jest to kierunek raczej trudny i wymagający od studenta wiele samozaparcia, czytania traktatów, rozpraw filozoficznych oraz książek.
Studia filozoficzne trwają trzy lub pięć lat w zależności od tego, jaki tytuł chcemy uzyskać – licencjata czy magistra. Jako absolwent tego kierunku student ma opanowane takie dziedziny nauki, jak logika, etyka, historia filozofii, literaturoznawstwo oraz znajomość większości ważniejszych systemów politycznych oraz religijnych na świecie. W związku z powyższym może znaleźć zatrudnienie w interesujących miejscach związanych z tymi zagadnienia, a więc w szkolnictwie, ale też w różnego rodzaju wydawnictwach, w instytucjach kulturalnych oraz oświatowych, w agencjach reklamowych oraz jako doradca.
Większość uczelni wyższych bierze pod uwagę podczas rekrutacji takie przedmioty, jak język polski oraz jeden język nowożytny, ale także wiedza o społeczeństwie, historia oraz matematyka, a także filozofia.

www.latawcedmuchawce.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPożyczki z komornikiem
Następny artykułJaki biznes na wsi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here