Czy spotkałeś się już z stwierdzeniem podolog z Warszawy? Coraz więcej osób dowiaduje się czym jest podologia i dlaczego warto skorzystać z jego usług. To pokazuje jak duży jest problem chorób stóp, nie tylko w Polsce ale również na całym świecie. Na szczęście istnieje wiele gabinetów takich jak Podocenter, które profesjonalnie zajmują się leczeniem stóp pacjentów.

Kim jest podolog i czy znajdziesz go w Warszawie?

Podolodzy to nowocześni specjaliści zajmujący się wyłącznie chorobami stóp oraz stawy skokowo-goleniowego. Posiadają bardzo precyzyjną wiedzę z zakresu dermatologii oraz fizjoterapii. W przeciwieństwie do gabinetów kosmetycznych, specjaliści ci oferują usługi w standardach medycznych. Wszystkie narzędzia są jednorazowe lub sterylizowane w autoklawie.

Pedicure leczniczy u podologa – lepsza wersja pedicuru kosmetycznego

Podstawowy zabieg podologiczny, zwany także pedicure medycznym lub leczniczym to zabieg na który warto udać się od czasu do czasu. Podczas niego podolog prawidłowo skróci paznokcie, oraz pozbędzie się wszystkich zrogowaceń oraz zmian skórnych. W przeciwieństwie do kosmetyczki, pracuje na suchej skórze, dzięki temu nie istnieje ryzyko nadmiernego usunięcia naskórka. Podolog Warszawa sprawdzi także, czy nasze stopy rzeczywiście są w stu procentach zdrowe.

Z jakimi problemami udać się do podologa?

Gabinety podologiczne zajmują się najczęściej każdym schorzeniem dotyczącym stóp. Do najbardziej popularnych należą wrastające paznokcie. W przeciwieństwie do chirurga, podolog leczy je za pomocą nieoperacyjnych metod, które są dużo bardziej skuteczne niż klasyczne zabiegi chirurgiczne. Inne dolegliwości są najczęściej związane ze skórą stopy.

W gabinecie podologicznym w Warszawie wyleczysz:

  • odciski
  • modzele
  • brodawki wirusowe
  • pękające pięty
  • grzybica stóp

Korekcja wad stóp

Niektóre gabinety, takie jak Podocenter – Gabinet Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp specjalizują się także w ortopodologii. To dziedzina zajmująca się badaniem oraz korekcją wad stóp. Ortopodolog dobierze dla pacjenta indywidualnie robione wkładki ortopedyczne, które ułożą wadliwą stopę we właściwy sposób. Istnieje także możliwość dobranie specjalnego obuwia ortopedycznego.

Warszawiaku! Zacznij prawidłowo dbać o swoje stopy

Wiele osób przypomina sobie o pielęgnacji stóp dopiero latem. Jest to duży błąd. O stopy powinniśmy dbać przez cały rok, szczególnie w okresie zimowym, gdy są narażone na skrajne temperatury. Im dłużej zwlekamy z wizytą u specjalisty, tym dłuższy będzie czas leczenia dolegliwości. Warto więc odwiedzić najbliższy gabinet podologiczny, choćby z czystej ciekawości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here