Ból głowy z tyłu iż być skutkiem przemęczenia, naciągnięcia mięśni karku, przeziębienia, zmiany ciśnienia, ale również może sygnalizować bardzo istotne zaburzenie. Które znają być przyczyny nacisku głowy? Czym jest nacisk klasterowy? Czym charakteryzują się uciski głowy objawowe?

Ból głowy z tyłu – podstawy

Ból głowy z tyłu, jak również nacisk głowy w ogóle to podrażnienie struktur anatomicznych, na przykład naczyń tętniczych, mięśni, zatoki żylnej, nerwów czaszkowych i rdzeniowych, opony twardej, a również gałki ocznej, zatok przynosowych, zębów i ucha środkowego. Uciski głowy mogą być ważną etiologią choroby (migrena i nacisk klasterowy), natomiast również mogą być wyłącznie symptomem innych schorzeń. Ból głowy z tyłu mogą się pojawić z powodu rozciągnięcia mięśni, spowodowanego stresem, zmęczeniem, nadmiaru emocji, przepracowaniem, braku odpowiedniej ilości snu, natomiast także mogą być źródłem nadużywania alkoholu, hałasu, po spożyciu pewnych posiłków lub preparatów konserwujących żywność. Tego sposoby nacisku głowy określamy samoistnymi. Nacisk owego fasonu można szybko złagodzić środkami przeciwbólowymi. Gdy jednak ból głowy z tyłu często się powtarza, należy skonsultować się z lekarzem. Iż to być bowiem symptom poważniejszych schorzeń. Samoistny nacisk głowy z tyłu może również pojawiać się po obu stronach głowy, w okolicach karku, czoła lub skroni. Ma charakter tępego, niepulsującego nacisku a może znajdować się przez kilka godzin, tygodni, a chociażby lat.

ból z tyłu głowy - czym się charakteryzuje

Ból głowy z tyłu – migrena

Migrenowy nacisk głowy ma zupełnie odmienny charakter. Że być kilka lub kilkadziesiąt godzin. Zazwyczaj pojawia się po jednej stronie głowy. Nacisk głowy spowodowany migreną może koncentrować się z nowymi sygnałami, jakie mogą być odmienny stopień nasilenia. Zaliczamy do nich mroczki przed oczami, mdłości, zaburzenia widzenia, mdłości, światłowstręt, a także nadwrażliwość na dźwięki. Migrena iż być efektem dużych emocji, osłabienia, miesiączki, zmiany pogody, pewnych elementów kuracji – ser żółty, czekolada, jaja, pomidory. Główna etiologia migreny nie jest dobrze znana. Czuje się, że za uciski głowy odpowiada w tym przypadku zaburzenie naczyniowe. Naczynia z początku się zwężają, oraz następnie ulega zwiotczeniu ściana tętnic mózgowych. Migrena potrzebuje leczenia i stosowania środków na złagodzenie dolegliwości, oraz także środków zapobiegających jej nawrotom.

Ból głowy z tyłu – objawowe

Ból głowy z tyłu iż być te tylko symptomem poważniejszych schorzeń lub zwykłego przeziębienia. Gdy nacisk głowy z tyłu dotyczy chorób, iż żyć on odpowiedni i rozchodzić się na całą głowę. Mija wraz z ustąpieniem innych objawów chorób. Nacisk głowy z tyłu i na wszystkiej jej wielkości iż być wynikiem promieniującego nacisku zębów. Niejednokrotnie jest jednak efekt stanu zapalnego w okostnej. Silny nacisk głowy z tyłu iż być także efektem zmian zwyrodnieniowych w szyjnym obrębie kręgosłupa. Bólowi głowy z tyłu mogą towarzyszyć wówczas również zawrotu głowy. Nacisk promieniuje i rozwija się w tym przypadku przy każdym ruchu. Powyższe dolegliwości potrzebują jak najszybszej konsultacji z lekarzem. Potrafią ponieważ być etiologią zaburzeń pracy układu krążenia, oraz także nietypowym zawałem serca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here