Akumulatorki Eneloop, czyli wysoka jakość dla wymagających

0
1186

Ciężko wyobrazić sobie świat bez bezprzewodowych narzędzi elektronicznych. Baterie i akumulatory to wspaniały wynalazek, dzięki któremu nasze możliwości stają się niemal nieograniczone. Gdybyśmy chcieli opisać wszystkie ich zastosowania, ten materiał musiałby mieć wiele części, które niekoniecznie byłyby fascynujące. Skupimy się jednak na nieco innej tematyce. Będą to mianowicie akumulatorki Eneloop, czyli asortyment dedykowany najbardziej wymagającym klientom. Chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat? Jesteś więc we właściwym miejscu.

Skąd ta cena?

Koszty zakupu akumulatorków zawsze jest nieco wyższy, niż gdybyśmy chcieli nabyć standardowe baterie. Dlaczego? Ponieważ wyposażone są one w niewielkich rozmiarów technologię, umożliwiającą wtórne ładowanie. Do tego doliczyć możemy wysoki poziom niezawodności, nowoczesne zabezpieczenia przeciw zwarciom i rozładowaniu, czy pojemność. Pamiętaj jednak, że z wyjątkiem samych ogniw, musisz nabyć ładowarkę, dzięki której uzupełnisz ich poziom energii.

Ilość ładowań i niezawodność

Producent zapewnia aż 2100 bezawaryjnych ładowań! Trzeba przyznać, że jest to imponujący wynik, który z pewnością zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów. Ogniwa według informacji nawet po 10 latach eksploatacji, będą wykazywać 70% swojej wydajności. Można więc z czystym sumieniem uznać, że jest to satysfakcjonująca opcja na lata, by “na starość” wykorzystać akumulatorki Eneloop do mniej wymagających zadań.

Gdzie je używać?

Akumulatorki Eneloop w rozmiarze AAA będą pasować wszędzie tam, gdzie wymagany jest taki rozmiar ogniw. Trzeba jednak odpowiedzieć szczerze, że nie warto marnować ich potencjału na mało wymagający sprzęt domowego użytku, np. piloty TV lub zegary. Doskonale sprawdzą się jednak w przypadku kontrolerów RC lub nawet samych pojazdów RC. Zastosowań można znaleźć naprawdę wiele, ponieważ rozmiar AAA jest obecnie jednym z najpopularniejszych.

Jak przechowywać akumulatorki?

Pamiętaj, że akumulatorki Eneloop powinny być magazynowane w specjalnym plastikowym pudełku, gdzie nie będą “latać luźno”. Powinny być sztywno umieszczone w opakowaniu, które nie przewodzi prądu. W jakim celu należy stosować takie akcesoria? Dzięki nim nie dojdzie do zwarcia lub niekontrolowanego rozładowania ogniw – co z kolei przełoży się na ochronę przed potencjalną awarią lub żywotność. Opakowania są wielorazowe i kosztują zaledwie kilka złotych. Warto więc zainwestować w nie niemal od razu – niezależnie, czy akumulatorki Eneloop stosujesz do kontrolerów RC, czy do zegarów i pilotów TV.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here