Choć trądzik młodzieńczy to schorzenie typowe dla młodych osób, to z pozostałościami po nim możemy zmagać się również w wieku dorosłym. Blizny potrądzikowe, w postaci widocznych wgłębień w strukturze skóry, to bardzo częste następstwo trądziku, z którym niestety nie jesteśmy w stanie poradzić sobie przy pomocy domowych metod. Dziś najskuteczniejszy sposób leczenia blizn potrądzikowych stanowią zabiegi laserem pikosekundowym. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy mają największe doświadczenie w pracy z technlogią pikosekundową, podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg.

Usuwanie blizn przy pomocy urządzeń pikosekundowych to przede wszystkim wysoka skuteczność w walce z tym mankamentem urody. Choć blizny potrądzikowe możemy usuwać na kilka różnych sposobów, np. złuszczanie mechaniczne, to prawda jest taka, że żadna z metod nie jest w stanie przynieść tak dobrych i szybkich rezultatów, jak właśnie laseroterapia najnowocześniejszymi laserami. W jaki sposób lasery pikosekundowe działają na blizny potrądzikowe? Światło lasera, wnikając w głębokie warstwy skóry, prowadzi do namnażania w niej nowych włókien kolagenu, którego ubytki powodują właśnie nieestetyczne wgłębienia. Dzięki terapii laserami pikosekundowymi skóra w szybki, skuteczny, bezpieczny i niemal bezbolesny sposób odzyskuje swój zdrowy wygląd. Pierwsze efekty będziemy w stanie zauważyć już kilkanaście dni od zakończenia zabiegu, zaś wraz z kontynuacją terapii efekty te będą się wzmacniać i pogłębiać.

Leczenie blizn potrądzikowych laserem – bezpieczeństwo

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie podkreślają, że leczenie blizn potrądzikowych laserami pikosekundowymi to nie tylko wysoka skuteczność, lecz także bezpieczeństwo działania. Innowacyjna technologia najkrótszej (pikosekundowej) wiązki światła laserowego ma ograniczony kontakt ze skórą, dzięki czemu nie naraża jej na przegrzanie i poparzenia, jak często miało to miejsce przy zastosowaniu starszych systemów laserowych. W tym przypadku nie musimy też obawiać się, że terapia narazi nas na długi i uciążliwy okres rekonwalescencji – w zaledwie kilka dni po zakończeniu procedury zabiegowej ustąpią wszelkie skutki uboczne. To jednocześnie odróżnia metodę laserową m.in. od złuszczania mechanicznego skóry, które narażało pacjenta na długotrwałe podrażnienia i zaczerwienienia. Według specjalistów medycyny estetycznej usuwanie blizn potrądzikowych laserami pikosekundowymi to najbezpieczniejszy sposób walki z tego typu mankamentami urody.

Laserowe leczenie blizn potrądzikowych a ból

Usuwanie blizn potrądzikowych laserami pikosekundowymi PicoSure lub Discovery Pico to także minimalizacja wszelkich odczuć bólowych podczas zabiegu. Krótka wiązka światła laserowego sprawia, że zabieg przebiega w szybki i komfortowy dla pacjenta sposób. W większości przypadków nie jest nawet konieczne zastosowanie specjalnego znieczulenia. Oczywiście, wszystko zależy od naszej indywidualnej wrażliwości na ból, jednak zazwyczaj pacjenci oceniają ten zabieg jako niemal bezbolesny. Dla osób, które bardzo źle znoszą wszelkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, specjaliści mają jednak do zaoferowania szereg różnorodnych rozwiązań znieczulających – w tym specjalne żele znieczulające czy dodatkowe systemy chłodzące.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania blizn potrądzikowych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/discovery-pico/. Pytaj też o szczegóły bezpośrednio w Klinikach Miracki w Warszawie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here