Każdy chciałaby opóźnić procesy starzenia i móc wydłużyć w czasie swój młodzieńczy wygląd. Niestety wraz z jego upływem na skórze zaczyna pojawiać się coraz więcej oznak starzenia. Oprócz zmarszczek skórę zaczynają pokrywać także blizny, przebarwienia czy też rozstępy. Można jednak pozbyć się tych nieestetycznych zmian, decydując się na zabiegi laserem frakcyjnym co2.

Laser frakcyjny co2 na straży pięknej skóry

Laseroterapia okazuje się być niezwykle pomocna przy szeregu najróżniejszych schorzeń, ale nie tylko. Dzięki laserowi frakcyjnemu co2 można poprawić swój wygląd i wręcz się odmłodzić. Blizny i rozstępy nie muszą towarzyszyć nam do końca życia, gdyż za pomocą wiązki laserowej możliwe jest ich całkowite usunięcie.

Nie trzeba wcale sięgać po skalpel i zmagać się z długą rekonwalescencją, gdyż zabiegi laserem frakcyjnym są szybkie i nie wymagają dłuższego pobytu w klinice. Sam zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, a po jego wykonaniu można powrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Kiedy nie można wykonać zabiegu laserem frakcyjnym co2?

Istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym co2, co należy mieć na uwadze, jeśli ktoś chce się zdecydować na jego wykonanie. Z całą pewnością ciąża i okres karmienia piersią nie jest czasem przeznaczonym na poddawanie się tego typu zabiegom. O dopuszczeniu do zabiegu zawsze decyduje lekarz czy też wykwalifikowana osoba.

Zabieg laserem frakcyjnym co2 nie może zostać wykonany w przypadku zaawansowanej łuszczycy, bielactwa, choroby nowotworowej, stanu zapalnego skóry, otwartych ran skóry, opryszczki, przyjmowania leków przeciwzakrzepowych i świeżej opalenizny.

Laser frakcyjny co2 a efekty pozabiegowe

Laser frakcyjny jest urządzeniem o bardzo dużej mocy działania, a emitowana przez niego promieniowanie przyczynia się do powstania mikrouszkodzeń. Wiązka lasera w kontakcie z tkanką skóry przyczynia się do wprowadzenia w jej strukturze sporych zmian, dlatego też trzeba liczyć się z pewnymi skutkami ubocznymi. Normalnym zjawiskiem jest wystąpienie zaczerwieniania, opuchlizny i nawet przebarwień. Wszystko to jednak samoistnie zniknie w przeciągu kilku dni.

Po zabiegu laserem frakcyjnym co2 skóra widnie bardziej jędrna, gładsza i sprężysta. Jest napięta i wygląda promiennie. Uzyskane efekty utrzymują się nawet do roku, a jeśli przeprowadzona zostanie cała seria zabiegów, to młodzieńczym wyglądem można cieszyć się przez aż dwa lata.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here