Podczas poszukiwań idealnej sukienki na wesele zdecydowanie powinnaś wziąć pod uwagę to, jaką funkcję będziesz pełnić podczas imprezy i kim jesteś dla pary młodej. To właśnie od tej kwestii w dużej mierze powinien zależeć stopień strojności kreacji. Dowiedz się, jakie sukienki będą strzałem w dziesiątkę w przypadku świadkowej, mamy, druhny, siostry i zwykłego gościa.

Sukienka dla świadkowej

Świadkowa przez sporą część ślubu i wesela będzie blisko panny młodej i na pewno pojawi się na wielu zdjęciach. Z tego powodu powinna w szczególności starannie przygotować swoją stylizację. Idealna sukienka na wesele przede wszystkim powinna pasować pod względem stylu do sukni panny młodej. Należy jednak uważać, żeby kreacja nie przypominała stroju biorącej ślub kobiety, która nie powinna też zostać przyćmiona przez świadkową. Lepiej także nie przesadzać z głębokością dekoltu czy też długością mini. Dobrym pomysłem może być długa suknia o prostym kroju i w klasycznym odcieniu.

Sukienka dla mamy

Mamy w szale przygotowań do wesela córki bądź syna często nieco zapominają o własnej stylizacji. To dość spory błąd, ponieważ rodzice są bardzo ważni podczas tej imprezy i mogą pozwolić sobie na wyróżnienie się z tłumu gości. Należy pamiętać, że zbyt skromna czy też niedopasowana do figury kreacja może zwyczajnie wyglądać źle na zdjęciach. Warto postawić na klasyczne sukienki, które są eleganckie, ale jednocześnie nie powinny przyćmić panny młodej. Przykładowo można sięgnąć po lekko rozkloszowany model maxi w odcieniu granatu, butelkowej zieleni czy też pudrowego różu.

Sukienka dla druhny

Niektóre panny młode decydują się na powierzenie siostrom, kuzynkom czy też przyjaciółkom roli druhen. Panie pełniące tę funkcję powinny wyglądać niemal identycznie bądź bardzo podobnie. Warto zatem skonsultować wybór kreacji z panną młodą i innymi druhnami. W sklepie So Italian popularnością cieszą się zwłaszcza szykowne sukienki maxi. Królują zwłaszcza modele w szlachetnych bądź pastelowych kolorach. Ze względu na taneczny charakter imprezy mile widziane jest wycięcie na nodze.

Sukienka dla siostry

Siostry państwa młodych należą do najbliższej rodziny, dlatego również powinny poszukać szykownej sukienki. Dotyczy to nawet pań, które nie pełnią roli świadkowej bądź druhny. Warto pamiętać, że siostra na pewno pojawi się na fotografiach z wesela i prawdopodobnie będzie też siedzieć blisko stołu pary młodej. Z tego powodu warto zadbać o to, żeby sukienka pasowała pod względem stylu i kolorystyki do strojów przyszłych małżonków.

Sukienka dla gościa

Zwykli goście mogą sobie pozwolić na nieco więcej luzu, jednak nadal należy pamiętać o elegancji. Nie trzeba wyglądać tak szykownie jak świadkowa czy też druhna, ale można oczywiście sięgnąć po długość do ziemi. Brak konkretnej funkcji pozwala również na włożenie sukienki mini, choć nie należy wybierać bardzo krótkich modeli, które po prostu nie pasują do dość formalnego charakteru imprezy. Najbardziej uniwersalną opcją jest sukienka midi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here