Stosowanie podstawowych zasad higieny dotyczy nie tylko ludzi, ale także zwierząt. Szczególnie tych, które przebywają z nami w domu. Nasze czworonogi do właściwego rozwoju i utrzymania dobrostanu powinny być objęte zabiegami higienicznymi, takimi jak kąpanie, wyczesywanie, obcinanie paznokci. Niezwykle istotna jest także nauka kontroli potrzeb fizjologicznych. W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju akcesoria, które przydają się w odpowiedzialnej opiece nad psem.

Szampony i odżywki dla psów

Niezależnie od tego, czy nasz pies posiada sierść, czy włosy, powinniśmy go regularnie kąpać. Dzięki takim zabiegom usuwamy z jego ciała wszystkie te zabrudzenia, które mogłyby negatywnie wpływać na jego zdrowie (np. błoto, kurz, pyłki). Poza tym, stosując odpowiedni szampon dla psa, mamy pewność, że skóra i sierść są w jak najlepszej kondycji. Które szampony i odżywki dla psa są szczególnie warte uwagi?

Najlepsze są produkty, które spełniają potrzeby danej grupy psów. Chodzi, przede wszystkim,  o dobór produktu do rasy, wielkości, typu sierści oraz wieku psa. Firma Comfy, która specjalizuje się produkcji wysokiej jakości artykułów dla psów, proponuje kilka wariantów szamponów. W opcji są, między innymi: szampon dla psów z jasną sierścią (Comfy Natural White) oraz szampon dla psów z ciemną sierścią (Comfy Natural Dark). Każdy z produktów posiada specjalnie opracowaną recepturę. Na przykład, w składzie szamponu Comfy Natural Dark, znajdują się: henna, pięciornik, jedwab, czarna rzepa i awokado. I co ważne, szampony są wolne od parabenów i SLS. Godne polecenia są także produkty marki Dermapharm Champ, która również dostosowuje wyroby do konkretnych potrzeb psów (np. szampony dla szczeniaków lub szampony dla psów rasy York).

Uzupełnieniem dla szamponów są odżywki dla psów. Ich receptury sprzyjają dodatkowemu nawilżeniu i regeneracji skóry oraz nabłyszczaniu sierści. Odżywki posiadają miły zapach i naturalny skład. Jak je optymalnie stosować? Zalecenia są podobne, jak w przypadku odżywek dla ludzkich włosów. Produkt należy wmasować w sierść i pozostawić na kilka minut. Następnie dokładnie spłukać.

Szczotki, cążki i inne akcesoria

Na wyposażeniu właściciela psa powinny znaleźć się także inne akcesoria do utrzymania higieny. Wśród nich wymienić można szczotki dla psów. Do wyboru jest kilka wersji takich gadżetów, w tym: szczotki dwustronne (ze sztyftami drucianymi i włosiem nylonowym), rękawice do wyczesywania sierści, zgrzebła, szczotki samoczyszczące, furminatory dla psów).

W psiej kosmetyczne nie może zabraknąć także cążek, obcinaczek lub nożyczek do paznokci. Chcąc zadbać o zęby pupila, warto zaopatrzyć się w pastę lub żel do zębów dla psa (np. firmy Beaphar lub Bogadent).

Podkłady higieniczne dla psa oraz preparaty do nauki czystości

Posiadanie w domu psa to przywilej i przyjemność. Jednak tylko wtedy, gdy zwierzę zostało nauczone zaspokajania swoich potrzeb fizjologicznych w sposób właściwy. Naukę trzeba oczywiście rozpocząć w wieku szczenięcym. Sprawdzonym rozwiązaniem w tym względzie są podkłady higieniczne dla psów. Takie maty są nieprzemakalne i wygodne w użytkowaniu.

Dla szczególnie opornych zwierzaków przygotowano specjalny płyn (Dr Seidel Repelex Plus), który pomaga oduczyć psy takich niepożądanych zachowań, jak: załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz niszczenia, drapania i gryzienia przedmiotów. Wystarczy spryskać nim pomieszczenie. Produkt posiada zapach, który jest dla psów nieprzyjemny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here