Zabieg przedłużania rzęs jest idealną alternatywą dla tych kobiet, które natura nie obdarzyła zbyt bujnymi rzęsami. Nie jest on prosty w wykonaniu, dlatego też wymaga odpowiednich umiejętności i doświadczenia. Jakie są najpopularniejsze metody i co warto wiedzieć o przedłużaniu rzęs?

Dlaczego kobiety przedłużają rzęsy?

Coraz więcej kobiet decyduje się poddać zabiegowi przedłużania rzęs. Wiele z nich traktuje go na równi z zabiegiem manicure. Cóż, nie podlega wątpliwości, że piękne i zadbane dłonie oraz niewalające spojrzenie i podkreślone oko dodają kobiecości i seksapilu. Dlatego też wiele pań szuka sposobu na idealny manicure i oczywiście perfekcyjne podkreślenie spojrzenia. Więcej o manicure dowiesz się z poradnika jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy, a z dzisiejszego artykułu dowiesz się o metodach przedłużania rzęs. O ile zabieg manicure możesz wykonać w domu, o tyle przedłużanie rzęs jest już zabiegiem, który należy bezwzględnie wykonać w profesjonalnym salonie!

Dlaczego przedłużanie rzęs trzeba wykonać w profesjonalnym gabinecie?

Zabieg przedłużania rzęs wymaga rzetelnego wykonania z odpowiednią dbałością o najmniejszy szczegół. Niestety nie jest on prosty. To zabieg, który potrzebuje odpowiednich przygotowań, miesięcy ćwiczeń i oczywiście przede wszystkim wysokiej jakości materiałów. Jeśli wykonasz go byle gdzie, a stylistka nie będzie miała ani doświadczenia, ani dobrej jakości materiałów takich jak sztuczne rzęsy czy klej, możesz nabawić się nie lada problemu.

Nieumiejętnie wykonana stylizacja może doprowadzić do całkowitej utraty rzęs, wywołania alergii, a w skrajnych przypadkach nawet do utraty wzroku! Ryzyko więc jest bardzo duże, dlatego też wybierając stylistkę postaw na profesjonalizm i nigdy nie sugeruj się cennikiem usług! W końcu chcesz podkreślić swój wizerunek, dodać seksapilu Twojemu spojrzeniu i uwydatnić rzęsy, a zatem nie oszczędzaj na tym! Postaw na sprawdzone studio, gdzie wiedzą jak wykonać prawidłowo przedłużanie rzęs różnymi metodami. Gdzie takie znaleźć? Akurat to jest dziecinnie proste! Wejdź na https://www.moment.pl/rzesy/przedluzanie-rzes/opole i znajdź najbliższy salon. Sprawdź opinie i zobacz czy wybrany oferuje metodę, której chcesz się poddać. Umów się na wizytę online i udaj się na bezpieczny zabieg!

Jakie są metody przedłużania rzęs?

Istnieje wiele nazw dla zabiegów. Możesz spotkać się między innymi z nazwami takimi jak „Hollywood Effect” czy „Volume Effect” oraz innymi, anglojęzycznymi nazwami. Pamiętaj jednak, że rozróżnia się kilka podstawowych metod, a owe nazwy są tylko indywidualną nazwą usługi, ale tak naprawdę kryją w sobie właśnie te techniki.

Podstawową metodą jest metoda 1:1. To ona daje najbardziej naturalny efekt wydłużenia rzęs. Polega na doklejeniu po jednym sztucznym włosku do każdej naturalnej rzęsy. Jest czasochłonna i wymaga precyzyjnych zdolności manualnych. Stylistka skrupulatnie rozdziela rzęsy i do każdej naturalnej dokleja po jednym sztucznym włosku. Rzęsy mocuje tuż pod linią powiek, przez co klej nie ma styczności ze skórą. Co za tym idzie, zmniejsza się ryzyko wystąpienia uczuleń na składniki kleju. Zabieg jest czasochłonny, bo trwa od 1 do nawet 2 godzin. Po kilku tygodniach należy przyjść na uzupełnienie rzęs, które trwa już wiele krócej, bo zaledwie 30-40 minut.

Kolejne metody są to już metody objętościowe, czyli takie, które poza przedłużeniem dodają także rzęsom objętości. Należą do nich metody 2:1, 3:1 czy 4:1, które bardzo często można spotkać również pod nazwami 2D, 3D, 4D i tak dalej. Każda z cyfr oznacza ilość doklejanych rzęs w stosunku do jednej, naturalnej. Nie trudno więc wydedukować, że metody objętościowe, choć robią wrażenie, to także bardzo obciążają rzęsy naturalne. Ale by je odciążyć, stylistka przykleja kępki rzęs już bezpośrednio do skóry powiek.

Zależnie od wybranej metody uzyskujemy inny, mniej lub bardziej finezyjny efekt. Warto jednak pamiętać, że to, jaką metodą możemy przedłużyć rzęsy, zależy nie tylko od naszej wizji, ale przede wszystkim od stanu zdrowia naszych rzęs. Dlatego to właśnie stylistka dobierze najlepszą metodę dla oprawy Twoich oczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here