W sklepach z akcesoriami do samochodów z łatwością można dostać wszelkiego rodzaju pokrowce na fotele samochodowe. Ten rodzaj wyposażenia do samochodu jest na tyle popularny, że często można je kupić nawet na dedykowanych działach w supermarkecie. Z tego artykułu dowiesz się dlaczego warto i jak najlepiej dobrać tego typu pokrowce?

Najczęstsze powody zakupu pokrowców na fotele samochodowe

Użytkownicy aut kupują pokrowce na fotele najczęściej z dwóch prozaicznych powodów. Po pierwsze gdy jest już za późno i poszycie fotela jest już uszkodzone- poplamione lub co gorsza przedarte. W takiej sytuacji pokrowce na fotele samochodowe pozwolą zachować jako taki poziom estetyki we wnętrzu auta.

Po drugie, by zapobiec tego typu sytuacji, bo podstawowym zadaniem pokrowców na fotele samochodowe jest ochrona tapicerki przed zniszczeniem. W tym celu pokrowce przydają się szczególnie osobom, które mają małe dzieci, lub przewożą w samochodzie zwierzęta. O ochronnej funkcji pokrowców na fotele powinni pomyśleć też wszyscy Ci, którzy korzystają z auta podczas pracy, nie zawsze mając możliwość ciągle zmieniać ubranie na czyste.

Rodzaje pokrowców na fotele samochodowe

Pierwszą grupą pokrowców na fotele są specjalne osłonki, dedykowane pod foteliki samochodowe. Takie maty osłaniają jedynie siedzenia, i są wykonane z wytrzymałych materiałów, tak by nigdzie pod fotelikiem nie pojawiły się przetarcia, i by osłonić fotel samochodowy przed bucikami maluchów. Analogiczne osłony na fotele dostępne są też dla posiadaczy psów, obejmują zwykle całą przestrzeń tylnej kanapy i nie tylko zabezpieczają tapicerkę, ale też ułatwiają sprzątanie po pupilu.

Oprócz tego na rynku dostępne są pokrowce na fotele, okalające cały fotel niczym tapicerka. Występują w różnych formach: od najprostszej w postaci tak zwanych koszulek, przez uniwersalne pokrowce, po takie dedykowane, a nawet szyte na miarę. Pokrowce mogą się nie tylko różnic dopasowaniem do danego modelu samochodu, ale także materiałami, z jakich zostały wykonane.

Jakie pokrowce na fotele samochodowe najlepiej wybrać?

Pomijając dedykowane maty pod fotelik, lub dla pupila, większość fachowców poleca przede wszystkim wybierać pokrowce dedykowane do danego modelu auta. Takie pokrowce o wiele łatwiej się zakłada, estetyka po ich założeniu też jest o wiele lepsza. Pokrowce typu koszulki najlepiej traktować jako rozwiązanie tymczasowe, albo dodatkowe, jeśli które zwyczajnie łatwiej będzie wyprać.

Wybierając takie pokrowce warto też zwrócić uwagę na jakość zastosowanych materiałów oraz sposób wykończenia. Materiał powinien być dość mocny, a szwy nie nazbyt sztywne, by w ich miejscu nie pojawiały się otarcia na oryginalnej tapicerce.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here