Poszukiwanie kalendarza to jedna z tych czynności, które powtarzają się pod koniec każdego roku. Oferty sklepów są bardzo zróżnicowane, co skłania nas do określenie odpowiednich kryteriów. Jak tego dokonać?

Fenomen kalendarzy

Kalendarze towarzyszą nam od wielu lat i nie zanosi się, by coś uległo zmianie. Kalendarze jako jedne z nielicznych klasyków oparły się cyfrowej ekspansji technologicznej. Korzystają z nich zarówno młodsi, jak i starsi. A przecież obecnie smartfonem potrafi posługiwać się nawet kilkuletnie dziecko. Co więc decyduje o jego wyjątkowości? Może właśnie to, że jest symbolem tradycjonalizmu i pozwala na oderwanie oczu od różnego rodzaju ekranów. Korzystanie z takiego kalendarza wpływa także dobrze na nasz mózg. Ręczne pisanie aktywuje bowiem korę czołową i poprawia koncentrację. Dzięki temu szybciej zapamiętamy to, co zapisaliśmy w naszych notatkach. Kolejnym argumentem za tradycyjnym kalendarzem jest fakt, że możemy mieć go zawsze przy sobie. Nie musimy się też martwić o to, czy bateria wytrzyma nam do końca dnia, albo czy zasięg będzie na tyle dobry, żeby sprawdzić dzisiejszy grafik.

Kalendarz wyznacza styl

Argumenty przemawiające za tradycyjnymi kalendarzami sprawiły, że stał się on gadżetem, który może być wyznacznikiem naszego stylu. W tym celu producenci przygotowali szereg wariantów umożliwiających wybór planera do swoich potrzeb. Podstawowym czynnikiem odróżniającym kalendarze jest format oraz układ. Obecnie możemy kupić terminarz począwszy od rozmiaru A6, przez A4, a na B6 kończąc. Mamy więc pełen przekrój wielkości – od najmniejszych do największych. Układ stosowany w dzisiejszych kalendarzach książkowych jest najczęściej dzienny lub tygodniowy. Jak widać, wariacji jest naprawdę wiele.

Kalendarz A5 dzienny jako materiał promocyjny

Jak więc wybrać właściwy kalendarz? Musimy określić dokładnie swoje potrzeby. Zastanówmy się, jak dużo notujemy w kalendarzu oraz który układ byłby dla nas najwygodniejszy. Istotne jest także to, czy zamierzamy nosić go ze sobą w torbie. W takim przypadku warto sięgnąć po kalendarz A5 dzienny. To kompromisowe rozwiązanie pozwalające na obszerne notowanie i łatwy transport. Sprawdź pod tym linkiem takie kalendarze na stronie polskiego producenta. Świetnie sprawdzą się także jako materiał promocyjny. To zabieg wykonywany od wielu lat przez firmy i instytucje. W ten prostu sposób bardzo szybko zwiększymy rozpoznawalność naszej firmy w regionie i kraju. Poza tym, kontrahenci czy pracownicy otrzymają od nas praktyczny prezent, który przyda im się przez najbliższy rok.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here