Zrobienie świeczki zapachowej wbrew pozorom nie sprawi Ci żadnych trudności. Opłaci się więc przeznaczyć chwilę w ciągu dnia na wykonanie aromatyzowanej świecy zapachowej. Nie warto przepłacać za nią w sklepie, kiedy możesz wykonać ją samodzielnie we własnym domu. Jest wiele różnych metod zdobienia czy aromatyzowania świec, lecz przedstawione poniżej sposoby przynoszą znakomity efekt. Dodatkowo są stosunkowo proste do wykonania. Nie każdy jednak wie jak zrobić świeczkę.

Jak zrobić świeczkę samodzielnie?

Do jej wytworzenia wykorzystasz knot ze sznurka oraz stearynę. Aby pozyskać tę substancję, możesz wytopić stare świece. Zakupienie gotowej stearyny wiąże się z kupnem aż 80 kg opakowania tej substancji, gdyż tylko w takiej wersji jest ona dostępna. Warto pamiętać, by nie mieszać świec o różnych kolorach, gdyż kolor świecy może wyglądać naprawdę nieciekawie. Najlepiej wybrać jeden kolor, np. niebieski. Do stearyny nie wolno dodawać barwników, ponieważ nie jest ona w stanie złączyć się z farbą. Aby zrobić świeczkę, ustawia się rondelek na niewielkim ogniu. Następnie wrzuca się do niego kawałki świec, po czym rozpuszcza się wosk. Po uzyskaniu ciekłej substancji wybieramy kształt foremki, z której wykonamy naszą pierwszą świecę.

Jak nadać świecy cytrusowego zapachu?

Wystarczy, że zatopisz w masie kawałki skórki pomarańczy, cytryny, bądź innego cytrusa. Następnie, gdy wosk zacznie zastygać, powinniśmy umieścić knot w centralnej części świeczki. Niektórzy wykorzystują olejki eteryczne do nadania aromatycznego zapachu. W przypadku tego typu świec można uatrakcyjnić ich wygląd poprzez odpowiednie zabarwienie. Najlepsze kolory w tym przypadku to odcienie żółci i pomarańczy.

Jak ozdobić świeczkę?

Jak ozdobić świeczkę?Dobrym pomysłem będzie stworzenie zewnętrznej osłonki z kaszy gryczanej. W tym celu powinniśmy usypać z niej kopiec, a następnie w jego centrum uformować wgłębienie. Po wszystkim zalewamy dołek stopioną stearyną, uważając, aby ziarna kaszy nie przedostawały się do wnętrza substancji. Teraz wystarczy odczekać kilkanaście minut. Kolejnym krokiem będzie zatopienie knota wewnątrz masy. Po całkowitym stężeniu otrzymamy przyciągającą oko świecę obsypaną po brzegach kaszą. Możemy również wykonać świecę wielokolorową. Wystarczy, że przygotujemy kilka różnych odcieni stearyny. Następnie wlejemy do szklanki fundament świecy ze stearyny na wysokości 1 cm i umieścimy w nim podłużny knot. Po ostygnięciu spodu wystarczy napełnić naczynie stopioną cieczą o innym zabarwieniu. Czynność tę można powtarzać, dokładając na przemian różnych odcieni. W ten sposób uzyskamy fantastyczną świecę w kolorowe paski.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here