Kupując perfumy wybieramy oczywiście nasz ulubiony zapach, możemy także poszukiwać nowych perfum, które przykładowo będziemy wykorzystywali w czasie specjalnych okazji, warto pamiętać iż na co dzień lepiej będzie nosić zapach nieco mniej intensywny.

W tym przypadku możemy wybrać wody toaletowe, które będą posiadały nuty cytrusowe, zapachy świeże i delikatne. Jednak na ważne spotkanie, randkę możemy wybrać perfumy bardziej intensywne i wyraziste, które będą posiadały nuty drzewne, orientalne czy też kojarzące nam przez przyprawami.

O czym powinniśmy pamiętać wybierając zapach?

Warto zwrócić uwagę na przechowywanie perfum, powinno być to chłodne oraz ciemne miejsce, wówczas perfumy będą mogły być przechowywane nieco dłużej, dlatego też może być to szafa w sypialni czy też szafka w łazience, pamiętając aby nie były one wystawione na światło słoneczne. Oczywiście powinniśmy także pamiętać, iż różnego rodzaju wody zapachowe różnią się od siebie, przykładowo woda kolońska ma 3 do 5% olejków zapachowych, natomiast woda toaletowa to od 5 do 10%, natomiast woda perfumowana od 10 do nawet 20% olejków zapachowych. W tym przypadku będzie to istotne, aby wybrać rodzaj zapachu, który będzie utrzymywał się przez określoną ilość czasu, dodatkowo także wody tego rodzaju będą posiadały inną intensywność. Naturalnie powinniśmy pamiętać, aby aplikować zapachy blisko pulsu, za uszami, na szyi lub na klatce piersiowej, wbrew pozorom dobrym pomysłem może być także rozpylanie perfum na łokciach. Oczywiście zazwyczaj wystarczą dwa czy też trzy rozpylenia z odległości około 20 czy też 30 cm, wówczas zapach powinien utrzymywać się najlepiej na naszej skórze.

W przypadku perfum za ulatnianie się zapachu z naszej skóry odpowiada alkohol, dlatego możemy zwrócić uwagę na jego zawartość, sprawdzić przez jaki okres czasu perfumy mogą być uwalniane. Dobrym pomysłem jest aplikowanie perfum zaraz po prysznicu, kiedy nasza skóra jest rozgrzana, wówczas pory są otwarte i będą dobrze wchłaniały zapach.Jednym z najciekawszych zapachów, jakie znajdziemy na rynku, jest z pewnością hugo boss dark blue, jest to zapach od znanego producenta. Są to wysokiej jakości perfumy męskie, znajdziemy tutaj takie nuty jak cytryna, grejpfrut, kardamon, szałwia, ale także drewno, tytoń czy też kadzidło i skórę. Jest to wyjątkowa mieszanka, która sprawia iż są to perfumy wyjątkowe chętnie stosowane przez mężczyzn na całym świecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here