Włochy – wakacje to bez wątpienia bardzo dobry pomysł. Z całą pewnością potwierdzą to wszyscy, którzy choć raz mieli okazję odwiedzenia Półwyspu Apenińskiego. A jest całe mnóstwo osób, które tam po prostu wracają, ponieważ w kraju Dantego i Petrarki wszystko im odpowiada. Nawiasem mówiąc, Włochy to od jakiegoś już czasu dość popularny kierunek wakacyjny dla naszych rodaków. Wprawdzie trzeba pokonać najpierw ponad tysiąc kilometrów, żeby móc poplażować nad ciepłym morzem, ale naprawdę warto podjąć ten wysiłek.
Skoro już jesteśmy przy propozycji: Włochy – wakacje, zatrzymajmy się na chwilę przy tej kwestii, żeby pokazać, co tak naprawdę ma w sobie Italia, że przyciąga do siebie od lat rzesze turystów. Oczywiście każdy ma inne oczekiwania od wakacyjnych wyjazdów do Italii, ale na pewno znajdzie się co najmniej kilka rzeczy, które podobają się większości turystów. Zatem do rzeczy. Po pierwsze, we Włoszech mamy zawsze zagwarantowane słońce. Nie istnieje ryzyko, że w ciągu dziesięciodniowego wyjazdu przez tydzień będzie padać. A tak bywa, niestety, nad naszym morzem. Choć z drugiej strony, są osoby, które nie wyobrażają sobie wakacji nigdzie indziej jak tylko nad Bałtykiem. No cóż, każdy z nas ma jakieś swoje upodobania i preferencje i niech tak zostanie, bo gdyby wszyscy myśleli tak samo, świat byłby po prostu nudny, a tak jest przynajmniej bardziej kolorowo, więc niech tak zostanie. No dobrze, ale wróćmy do meritum, bo nieco od niego odbiegliśmy. Po drugie, we Włoszech czekają na nas piękne piaszczyste plaże. Nie trzeba nikomu zresztą tego jakoś specjalnie tłumaczyć, bo wystarczy spojrzeć na mapę, aby się przekonać, że rzeczonych plaż są setki kilometrów. Czegóż chcieć więcej? Okazuje się, że to nie wszystko. Kolejny walor to oczywiście wspaniałe widoki. Warto pokonać długą drogę, aby móc podziwiać włoskie pejzaże. Co więcej, można tutaj znaleźć wiele ich typów, jeśli można tak powiedzieć. Inaczej bowiem wygląda Toskania, inaczej Umbria, a jeszcze inaczej Sycylia. Wszędzie jest cudownie i wszędzie dobrze byłoby pojechać. Do tego wszystkiego dochodzi smaczne i jednocześnie niezwykle różnorodne jedzenie. Kuchnia włoska nie ma sobie równych. Pizza i spegetti to tylko taka zajawka, jeśli chodzi o jedzenie, ale nie starczyłoby miejsca w niniejszym artykule, żeby omówić tę kwestię, bo jest tak bogata. Każdy region Włoch ma swoją kuchnię i swoje smaki. Trzeba jeszcze dodać, że gros dań jest niezwykle prosta w swojej istocie, a jednocześnie smaczna i często również wykwintna.
Kolejną kwestią, o której musimy wspomnieć, są doskonałe włoskie wina. Tutaj rzecz ma się podobnie jak z jedzeniem, bo każdy region ma swoje typowe wina. Tym samym więc, smakosze tego trunku mają z czego wybierać. Mogą podróżować z winnicy do winnicy i delektować się do woli zacnymi winami.
Włochy – wakacje to także sposób na poznanie wspaniałej kultury. Dosłownie w zasięgu ręki mamy tutaj wiele pozostałości po imperium rzymskim, ale mamy też dokonania twórców kolejnych epok. Praktycznie co krok mamy coś ciekawego do obejrzenia. Najlepiej więc najbliższy urlop zaplanować właśnie na Półwyspie Apenińskim.

www.weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje w lutym
Następny artykułSpontaniczny Meksyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here