Rozpuszczalniki organiczne to praktyczne substancje, które niejednokrotnie sprawdzały się w wielu sytuacjach z naszego życia. Dlatego warto dowiedzieć się jak działają i kiedy okazują się pomocne. W poniższym artykule przybliżymy Ci najbardziej znane odmiany.

Rozpuszczalniki organiczne – jak działają?

Tym terminem są określone substancje lub ich mieszaniny, które mogą rozpuszczać inne związki. Jest to jedna z najprostszych definicji rozpuszczalnika. W życiu codziennym często używamy naprzemiennie tego terminu z „rozcieńczalnikiem”. Jednak w rzeczywistości każdy z tych określeń opisuje nieco inny produkt. Dlatego warto pamiętać o tym, że każdy rozpuszczalnik jest rozcieńczalnikiem, ale nie każdy rozcieńczalnik będzie rozpuszczalnikiem. Wiedza ta może nam się przydać w sytuacji, gdy będziemy poszukiwali preparatu do usunięcia starej farby czy lakieru. Rozpuszczalniki organiczne są obecnie jednymi z podstawowych środków chemii budowlanej. Są też i takie, których używamy codziennie, a nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zaliczają się do tej kategorii. Mowa tu oczywiście o wodzie, bez której nie mogłoby istnieć życie na ziemi. Rozpuszczamy w niej przecież rozmaite substancje, takie jak chociażby cukier i sól.

Rozpuszczalniku organiczne uniwersalne – kiedy się sprawdzą?

Tego typu rozwiązania są idealne do domowych potrzeb. Taki rozpuszczalnik organiczny sprawdzi się bowiem w każdej sytuacji. Dzięki niemu nie musimy trzymać w domu kilku rodzajów tej substancji. Uniwersalność rozpuszczalnika to zasługa skomplikowanego składu chemicznego. Znajdziemy tam m.in. toluen oraz aceton. Te składniki decydują o tym, że poradzi on sobie z usunięciem plam i farb. Z poważniejszymi zabrudzeniami tego typu rozpuszczalnik może mieć jednak problemy. Wówczas warto sięgnąć po produkty specjalistyczne. Do takich zaliczymy chociażby benzynę ekstrakcyjną. Nie rozcieńczymy nią farb, ale sprawdzi się do zmywania bądź odtłuszczania różnych powierzchni. Musimy jednak uważać na plastik. Benzyna ekstrakcyjna może go bowiem rozpuścić na powierzchni, przez co dojdzie do zmatowienia materiału.

Gdzie kupimy rozpuszczalniki organiczne?

Jeśli więc potrzebujemy specjalistycznego rozpuszczalnika, powinniśmy jasno określić cel jego zastosowania. Producenci oferują rozwiązania, które poradzą sobie z określonym rodzajem lakieru czy farby. Bez problemu znajdziemy w sieci rozpuszczalniki organiczne do lakierów asfaltowych, ftalowych oraz farb. Na tej stronie znajdziesz jednego z dystrybutorów http://oqema.pl/. Co ciekawe, niektórzy producenci oferują także rozpuszczalniki wykonywane na zamówienie. Taka opcja pozwala nam kupić produkt idealny do naszych potrzeb. Rozpuszczalniki organiczne najlepiej kupować od sprawdzonych dystrybutorów. Nie musimy wówczas obawiać się o jakość i skuteczność zakupionych produktów. Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu, tego rodzaju produkty możemy zamówić w internecie. Pozwala nam to zaoszczędzić czas i porównać ze sobą interesujące nas rozpuszczalniki organiczne. Dlatego warto skorzystać z takiej formy zakupów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here