Jak przebiega ocieplanie poddasza pianką PUR?

0
901

Ocieplenie domu to bardzo ważna czynność, która zapewnia komfort i odpowiednie nagrzanie powierzchni. Ponadto, dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest utrzymanie powstałego ciepła i minimalizowanie jego uchodzenia. Ocieplenie dotyczy zarówno ścian, jak i dachu budynku. Czym izolować obiekt? Jak ocieplić poddasze? Jakie można wykazać zalety i wady ocieplania pianką PUR?
Ocieplanie poddasza można wykonać na wiele sposobów. Jedną z popularnych metod jest zastosowanie pianki PUR. Czym jest pianka PUR? Jakie posiada właściwości?

Ocieplanie pianką PUR

Pianka PUR to materiał tworzony z gotowanych składników nanoszony na przygotowana powierzchni przy pomocy odpowiednich agregatów. Produkt ten posiada wiele korzystnych właściwości, a jego cienka warstwa bardzo dobrze izoluje powierzchnię. Obecnie, na rynku można zakupić dwa rodzaje pianek, którymi są:

– pianka otwartokomórkowa,
– pianka zamkniętokomórkowa.

Pierwsza z nich charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością, jak również zapobiega tworzeniu się różnego rodzaju pleśni i grzybów.

Pianka zamkniętokomórkowa jest dużo sztywniejsza co gwarantuje większą trwałość. Dzięki jej właściwościom możliwe jest ocieplenie poszczególnych elementów budynku, bez konieczności izolacji całej dużej powierzchni. Jest to również materiał, który zapewnia doskonalą termoizolację i przepuszczalność wody.

Jak przebiega ocieplanie poddasza pianką PUR?

Ocieplanie tego rodzaju materiałem, wymaga działań związanych z użyciem specjalnego natryskiwacza. Czynność ta powinna wykonywana być przez doświadczonych fachowców, a powiedzenie prac zależne jest od dokładności ułożenia tworzywa. Prace polegają na rozpyleniu pianki, który pod odpowiednim ciśnieniem „wystrzeliwuje” na pożądany element. Po chwili pianka rozszerza swoją objętość o ponad sto razy, a następnie wysycha. Pamiętajmy aby do ocieplania pianką PUR wybierać sprawdzonych fachowców, których można znaleźć w Internecie, np. na Fixly.

Zalety i wady użycia pianki PUR

Ocieplanie dachu pianką poliuretanową posiada wiele zalet. Wśród najkorzystniejszych czynników można wyróżnić:

– szybki i mało skomplikowany proces nanoszenia pianki,
– wysoka hydroizolacja,
– jest bezpieczna dla domowników,
– zapobiega rozwijaniu się pleśni i grzyba,
– jest szczelna i trwała,
– posiada szerokie zastosowanie, możliwa jest do montażu na różnego rodzaju powierzchniach – drewno, metal, itp.,
– oszczędność energetyczna, dzięki wykorzystaniu tego materiału
– łatwe i bezproblemowe utrzymanie,
– itp.

Ocieplanie pianką PUR może posiadać kilka wad, jednak w większości niepowodzenie spowodowane jest nieumiejętnym jej montażem lub niewiedzą inwestora. To właśnie on powinien zadbać o odpowiednio przygotowane podłoże oraz stan pianki podczas transportu czy przechowywania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here