Obecnie żyjemy w czasach, kiedy mamy dostęp do wszystkiego, nie tylko rozwija się technologia, ale praktycznie każda dziedzina handlu. Wpływa to również na to, że mamy dostęp w sklepach do wielu produktów spożywczych. Daje to wiele korzyści, jednak czasami w całym zabiegani spowodowanym pracą oraz innymi obowiązkami, podejmujemy kiepskie decyzje żywieniowe, które polegają na kupowaniu gotowych produktów lub rzeczy przetworzonych. Najlepiej jest w jak najszerszej mierze przygotowywać samodzielnie posiłki w domu. Nie zawsze oczywiście mamy na to odpowiednią ilość czasu. Trzeba przyznać, że jest to dość czasochłonne, ale dobrze jest wygospodarować trochę czasu wieczorem na przygotowanie jedzenia na następny dzień. W znacznym stopniu jest to ułatwieniem i wygodą.

Trzeba pamiętać o tym, że jest mnóstwo preparatów, które dobrze i korzystnie działają na naszą sylwetkę. Preparaty wspomagające odchudzanie to przede wszystkim zioła oraz owoce i warzywa. Jeśli mówimy zaś o środkach farmakologicznych, trzeba podchodzić do nich z pewną ostrożnością. Chodzi o to, że z jednej strony mogą one dawać jakieś efekty, ale z drugiej strony wywoływać skutki uboczne.

Najlepszym sposobem na utrzymaniu zdrowia, ładnej sylwetki i kondycji fizycznej jest prawidłowe odżywianie się bogate w warzywa, owoce, kasze i orzechy, a także nienasycone kwasy tłuszczowe. Obowiązkowy jest również ruch. Tutaj decyzja należy już od osobistych upodobań. Niektórzy lubią biegać inni wolą ćwiczyć na siłowni. Każdy może podjąć decyzję taką, która sprawia mu przyjemność, bo właśnie o to chodzi w aktywności fizycznej, żeby czynności, które wykonujemy dawały nam radość.

Praktycznie zawsze aktywność wpływa na podniesienie naszego poziomu szczęścia czyli wyzwolenie się endorfin. Po przebiegnięciu kilku kilometrów czujemy się jak po zjedzeniu czekolady. Warto więc nie szczędzić sobie ruchu i pamiętać o tym, żeby regularnie wprowadzać go do swoich planów. Niektórzy jednak mają bardzo mało czasu na prawidłowe zorganizowanie sobie tygodnie, znaczną część czasu pochłaniają obowiązki związane z rodziną, dojazd do pracy i sama praca. Oczywiście warto robić wszystko, co w naszej mocy, aby być zadowolonym z tego, jak przebiega nasz dzień. Jeśli borykamy się z nadwagą lub otyłością musimy przedsięwziąć stanowcze działania, które pozwolą nam się uwikłać z tym problemem w dość szybkim czasie, ale takim który nie wywoła efektu jojo. Właśnie to jest charakterystyczny znak większości diet, po jakimś czasie zrzucone kilogramy wracają. Organizm wraca do dawnych nawyków żywieniowych, więc nabiera też poprzednich kilogramów, których zrzucenie wiązało się przecież z wielkimi wyrzeczeniami.

Najlepiej jest założyć, że będziemy chudnąć niewiele, nie będzie to też szokiem dla organizmu i zdąży on się przyzwyczaić do nowych zwyczajów. Taka pozytywna rutyna polegająca na jedzeniu obfitego śniadania, zdrowych przekąsek i unikaniu obfitych kolacji sprawi, że nasz organizm odwdzięczy nam się siłą i witalnością oraz odpornością na choroby.

www.muscular.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here