Osoba, która myśli, że w Internecie panuje pełna anonimowość, myli się bardzo. Każdy komputer podłączony do Internetu ma bowiem własny nr IP, po którym można dojść do tego, skąd dany użytkownik loguje się do sieci. Wiele osób – dowiedziawszy się o istnieniu numeru IP – zastanawia się: jakie mam IP?

Jakie mam IP?

Jakie mam IPCzy da się tego łatwo dowiedzieć? Oczywiście, ze tak – tu z pomocą przychodzi nam sam Internet i zupełnie legalne i darmowe rozwiązania. Oczywiście nie podpowiedzą one, gdzie znajduje się komputer o danym numerze IP, ale można ów numer poznać. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę jakie mam IP i pokażą się strony, po wejściu na które pokaże się nam numer IP naszego komputera. Często zdarza się, że taką informację można zobaczyć, wchodząc na jakiś blog, czy stronę. Wystarczy bowiem zainstalować odpowiedni gadżet na swoim blogu, czy stronie, aby każdy odwiedzający to miejsce mógł od razu zobaczyć tę informację. Po co? Trudno powiedzieć o zasadności i potrzebie instalowania czegoś takiego na blogu, czy witrynie. Ale są osoby, które z tego korzystają – może w formie ciekawostki. Swoje IP można też sprawdzić z poziomu komputera.  Korzystając z odpowiednich komend wpisywanych, najpierw w oknie menu Start – tam gdzie szuka się programów lub plików – i kolejną w okienku, które się wtedy pokaże.

Po co nam wiedza o swoim IP?

Oczywiście wielu osobom ta informacja nie przyda się do niczego. Zwłaszcza, jeśli komputer kojarzy im się wyłącznie z buszowaniem po sieci, bez zastanawiania się, co i jak. Jednak warto – posiadając w domu własny komputer – dowiadywać się i uczyć nowych rzeczy związanych z jego obsługą. Dlaczego? Bo wtedy użytkownik komputera staje się wraz z biegiem czasu coraz bardziej samodzielny i niezależny – wiele rzeczy będzie mógł w końcu zrobić zupełnie sam, bez proszenia o pomoc innych, może nawet obcych ludzi. Wielu ludziom zaczynającym przygodę z komputerem i Internetem, wiele rzeczy związanych z tą materią wydaje się niemal czarną magią. Tymczasem w dobie Internetu, wiele rzeczy można się nauczyć samemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here