Pomidory są jednymi z ulubionych warzyw niemalże wszystkich Polaków. Dają nieograniczone możliwości kulinarne – można układać je na codziennych kanapkach i w takiej postaci zabierać ze sobą do pracy czy szkoły, tworzyć z nich pomidorowe sosy pasujące do gołąbków czy mięs oraz przygotowywać pożywne i rozgrzewające zupy bądź kremy. Kupowane w sklepach nie zachowują jednak wszystkich swoich właściwości odżywczych, a ich smak jest zwykle pusty i mdły. Najlepsze są pomidory zupełnie naturalne, które każdy człowiek sam może sobie posadzić w ogródku. A jak sadzić pomidory i jak je uprawiać, by nie tylko wyglądały one dobrze, ale też fantastycznie smakowały?

Jak sadzić pomidory?

Jak sadzić pomidory?Pomidory nie są trudne do sadzenia. Każdy, nawet niedoświadczony ogrodnik poradzi sobie z tym zadaniem. Najważniejsze jest to, aby odpowiednio przygotować ziemię pod planowane uprawy. Gdy tylko zacznie się wiosna, trzeba ją dokładnie przekopać i wykopać w niej niewielkie dołki lub korytka o głębokości wynoszącej mniej więcej czterdzieści centymetrów. Aby zmienić odczyn ziemi, należy posypać ją kompostem lub zakupioną w sklepie ogrodniczym odżywką.

Następnie można rozpocząć samo sadzenie. Zaleca się wykonywać tą czynność już podczas maja, kiedy wszystko zaczyna rozkwitać, a ryzyko wystąpienia przymrozków zostaje zmniejszone do minimum. Ziemia powinna być rozgrzana i spulchniona, jednakże same pomidory najlepiej sadzić podczas pochmurnych dni, kiedy słońce nie daje się we znaki i nie utrudnia prac. Pomidory należy sadzić w równych odległościach, każdą rozsadę przysypując niewielką ilością ziemi. Można delikatnie ją jeszcze ugnieść, aby sadzonki dobrze się w nią wczepiły.

Posadzone pomidory trzeba jeszcze odpowiednio pielęgnować, czyli regularnie je podlewać i chronić przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym

Oczywiście potrzebują one słońca do rozwoju i wzrostu, ale zbyt duża jego ilość mogłaby je spalić lub uszkodzić bądź spowodować ich przedwczesne dojrzewanie.

Jak sadzić pomidory? Jak wynika z tej krótkiej instrukcji, nie jest to zadanie trudne czy czasochłonne. W przeciągu wyłącznie jednego dnia spokojnie można posadzić w ogródku sporą ilość pomidorów. Wyrośnięte prawidłowo warzywa zachwycą każdego – w żadnym wypadku nie będą przypominać tych kupowanych supermarketach czy nawet na straganach. Ich smak będzie znacznie bardziej intensywny i wyrazisty. Takie pomidory można jeść bez żadnych dodatków – są niezwykle apetyczne!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here