Życie kierowcy ciężarówki

0
653

Życie kierowcy samochodu ciężarowego to chyba jeden z cięższych sposobów na zdobycie pieniędzy. Kierowcy tirów muszą na swojej trasie spotkać się z wieloma trudnościami. Kłopoty zaczynają się już na stacji benzynowej. Auto jest tankowane dieslem, ale posiada także wtrysk AdBlue. To rozwiązanie, które pozwala na pozytywne przejście testów na emisję szkodliwych związków.

Dystrybutory AdBlue nie są dostępne na każdej stacji, więc przed podróżą kierowca musi zaplanować gdzie zatankuje. Kierowca musi mieć zazwyczaj ze sobą specjalną przejściówkę, by zatankować. Najtańszą z opcji jest tankowanie AdBlue z dystrybutora. Jednak stacje, które na to pozwalają są rzadko spotykane. Kierowcy ciężarówek często korzystają ze specjalnych lokalizatorów pokazujących najbliższy dystrybutor AdBlue. Oczywiście takie lokalizatory przypominają nieco zwykły GPS, bez którego żadna z ich podróży nie mogłaby się odbyć. Wpisują cel podróży, a aplikacja pokazuje im najkrótszą drogę. Unikają wtedy korków, kontroli itd.

Poza tymi szczegółami technicznymi życie kierowcy ciężarówki to setki godzin w miesiącu spędzone poza domem, z dala od rodziny. Tacy ludzie muszą spać w kabinie i stołować się w przydrożnych barach. Warto wspomnieć jak trudne jest życie całych rodzin. Dzieci dorastają pod nieobecnością swoich ojców, a żony nieustannie tęsknią za mężami. Wiele takich małżeństw nie wytrzymuje próby czasu. Zdarza się jednak, że taka rozłąka wpływa uzdrawiająco na związek. Często pary doceniają czas spędzony razem, ponieważ wiedzą, że jest go niewiele.

Z drugiej strony życie kierowcy auta ciężarowego niesie za sobą jakieś plusy. Po pierwsze dość atrakcyjne zarobki, zwłaszcza na trasach międzynarodowych. Takie osoby zarabiają często więcej niż większa część społeczeństwa. Poza tym dzięki podróżom można zwiedzić dużą część świata bez ponoszenia dodatkowych kosztów, ponieważ to pracodawca jest sponsorem naszych wojaży.
Podsumowując, życie kierowcy ciężarówki ma swoje plusy i minusy. Jeśli ktoś chciałby się zdecydować na wykonywanie tego zawodu musi ocenić, co dla niego jest najistotniejsze!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here