Praca kierowca autobusu jest to niezwykle potrzebne społeczeństwu zajęcie. Obecnie w każdych dużych miastach niewyobrażalny jest brak poruszania się komunikacją miejską. Jednak zawód ten jest dosyć specyficzny. Wiąże się on bowiem z wieloma przejechanym i kilometrami, mijanie mnie znanych osób oraz nieprzespany mi nocami. Czy jednak zastanawialiśmy się kiedy cokolwiek idę osoba, pracująca na stanowisku kierowca autobusu zarabia? Analizując oferty oraz sprawdzając portale można wysunąć jednoznaczne wnioski. Sprawdź, ile zarabia kierowca autobusu oraz co ma wpływ na wysokość jego wynagrodzenia.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kierowca-autobusu-ile-zarabia/

Co ma wpływ na wysokość wynagrodzenia kierowca autobusu?

Wiem, który będzie wpływał na wysokość zarobków osoby pracującej na stanowisku kierowca autobusu jest zatrudnienie. Jako kierowca możemy pracować zarówno dla podmiotów państwowych samorządowych, ale również prywatnych. Inaczej rozliczanie będą kierowcy, którzy wykonują kursy między miastami. Na nieco wyższe zarobki będą mogły liczyć osoby, wykonujący kursy odległe lub zagraniczne. Duży wpływ ma również region kraju. Dodatkowymi czynnikami wpływającymi na wysokość wynagrodzenia kierowcy są ogólne zamożność społeczeństwa, wpływy finansowe, rodzaj zatrudnienia, a także staż. Oczywiście, im dłużej pracujesz, tym więcej zarabiasz. 

Ile wynosi średnia zarobków kierowca autobusu?

W Polsce przeciętnymi zarobkami kierowca autobusu jest kwota wynoszące 3200 zł netto. Najczęściej pensja będzie mieściła się w widełkach od 2600 do 4000 zł na rękę. Ćwierć kierowców zarabia poniżej kwoty 2600 zł, a kolejne ćwierć z nich więcej niż 4000 zł. Średnio wliczone są wszystkie formy zatrudnienia oraz typy pracodawców. Najwięcej jesteśmy w stanie zarobić w Wielkopolsce, ponieważ tam średnio zarobków kierowca autobusu wynosi 3950 zł. W województwie mazowieckim jest to kwota wynosząca 3800 zł, zachodniopomorskim i pomorskim 3690 zł, a województwo podkarpackie i podlaskie kolejno 3150 zł i 3260 zł. Jeżeli chodzi o miasta, faworytem w tej dziedzinie będzie Szubin. Tam jako kierowca autobusu możemy zarobić nawet 6200 zł. Będzie to dobrze płatny zawód również w Przasnyszu – 5695 zł i w Nowym Tomyślu – 5700 zł. 

Zobacz też: http://www.chilichilly.pl/zostac-kierowca-autobusu/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here