Antykoncepcję stosujemy wtedy, gdy nie chcemy zajść w ciążę. Wszystkie osoby, które współżyją seksualnie powinny pamiętać o zabezpieczeniach przed niechcianą ciążą. Najpopularniejszym i najtańszym sposobem jest używanie prezerwatyw. Jest to skuteczna, choć nie stuprocentowo, metoda. I to nie tylko jako środek antykoncepcyjny, ale także jako sposób na zapobieganie przenoszenia chorób drogą płciową. Istnieją także damskie kondomy, które wkłada się dopochwowo przed stosunkiem płciowym. Dobrym rozwiązaniem będzie również tabletka po bez recepty coraz częściej stosowana jako środek antykoncepcyjny.

Tabletka po bez recepty

Kolejnym sposobem jest założenie spirali antykoncepcyjnej. Jest to środek antykoncepcji, który stosunkowo długo nam służy. Gdy minie termin przydatności takiej spirali i jesteśmy z niej zadowoleni, należy zgłosić się do ginekologia po nową. Innym sposobem na antykoncepcję jest tabletka po bez recepty. Jeśli zdarzy się nam, że nie mamy pewności czy nie doszło do zapłodnienia, bez wahania użyjmy tabletki po. Jest to równie bezpieczny i skuteczny sposób na antykoncepcję, jak każdy inny. Niestety obecnie jest on dosyć drogi i trudno dostępny. Tabletka po bez recepty bywa kontrowersyjnym tematem. Nie dajmy się jednak zwieść nienaukowym opiniom i populistycznym komentarzom. Taka tabletka jest takim samym środkiem antykoncepcyjnym jak prezerwatywy. Nie ma żadnych naukowych dowodów na nieskuteczność oraz niebezpieczeństwo stosowania tabletek po. To niektóre środowiska propagują błędne informacje na temat jej stosowania. Nie dajmy się oszukać, bo chodzi o nasze zdrowie i życie.

Stosowanie środków antykoncepcyjnych

Odpowiedzialne osoby stosują wszystkie dostępne środki antykoncepcyjne. Odpowiedzialne, czyli takie, które rozmawiały o tym, czy chcą na tym etapie swojego życia wychowywać dziecko. Bo jeśli nie chcą, to do ich obowiązku należy zadbanie, aby do tego nie doszło. Poza stosowaniem środków antykoncepcyjnych, warto pamiętać o regularnych badaniach okresowych oraz na obecność chorób przenoszonych drogą płciową. Czasem wstydzimy się pójść do lekarza na takie badania, bo myślimy, że sobie coś o nas pomyśli, że prowadzimy rozwiązły tryb życia. Jeśli mamy podejrzenia, że nasz lekarz może zachować się nietaktownie lub też wręcz niegrzecznie, poszukajmy innego. Bardzo ważny jest nasz komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Jeśli nadal mamy opory przed pójściem do lekarza, to możemy skorzystać z bezpłatnych punktów badania na choroby przenoszone drogą płciową. Pozostaniemy anonimowi a zyskamy pewność, że jesteśmy zdrowi. Także oddając krew jesteśmy badani na podstawowe choroby przenoszone drogą płciową. Może warto udać się przy najbliższej okazji do punktu poboru krwi i mieć to z głowy? Takie badania pozwolą nam cieszyć się seksualną intymnością bez niechcianych, a czasem chorobliwych konsekwencji. Pamiętajmy, że dbając o siebie, o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, dbamy o swoje przyszłe partnerki i partnerów oraz potencjalne dzieci. Korzystajmy z wszelakich środków antykoncepcyjnych, czy to będzie prezerwatywa, czy tabletka po bez recepty i miejmy potomstwo, wtedy, gdy jesteśmy na nie przygotowane i przygotowani.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here