Z pośród dostępnych metod treningowych i wszystkich sportów, warto skoncentrować się na klasycznym treningu siłowym. Podczas takiego treningu skupiamy się na konkretnych partiach mięśni. Należy wykonywać je prawidłowo, w przypadku błędów możemy się nabawić bolesnych kontuzji lub urazów. Zajęcia na siłowni pod względem intensywności mogą być mniej lub bardziej męczące. To już zależy od nas i od tego co chcemy osiągnąć.

Dlaczego warto chodzić na siłownię?

Nauka samodyscypliny

Trening siłowy jest można porównać do walki z samym sobą. Wtedy walczymy z własnymi słabościami, lenistwem oraz zwątpieniem. Przyczyną porażki jest brak systematyczności, który powoduje rezygnacje z powodu braku widocznych efektów.

Większa siła i wytrzymałość mięśni

Regularne ćwiczenia na siłowni razem z prawidłowo zbilansowaną dietą dają możliwość, żeby organizm zwiększył swoje możliwości. Najbardziej zauważalne są efekty w pierwszym roku treningów, wtedy podczas treningu dochodzi do zwiększenia masy mięśni, wytrzymałości, siły oraz napięcia mięśni.

Siłownia, czy to dobra forma aktywności fizycznej?

Poprawa samopoczucia

Gdy wykonujemy trening siłowy, zwiększa się ilość wydzielanych przez nasz organizm endorfin. Dochodzi wtedy do stanu euforycznego i zaczynamy uzależniać się od aktywności fizycznej. W momencie, gdy nasza sylwetka się zmienia, nasz pewność siebie się zwiększa, co ma pozytywny wpływ na kontakt z otoczeniem.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Trening siłowy, czyli długotrwała i umiarkowana aktywność fizyczna powoduje wzrost stężenia kortyzolu w naszym organizmie. Kortyzol z kolei wpływa niekorzystnie na proces odkładania się tłuszczu trzewnego oraz spalania mięśni ramion i ud.

Zwiększenie masy mięśniowej

Trening siłowy poprawia koordynację nerwowo-mięśniową, co ma zbawienny wpływa na poprawę precyzji oraz szybkości ruchów. Podczas wykonywania treningu siłowego dochodzi do zwiększenia siły uzyskiwanej podczas maksymalnego skurczu mięśnia. Regularnie wykonywany trening wzmacnia cały układ podporowy człowieka.

Przeczytaj też: http://www.chilichilly.pl/wagi-analizatory-lepsze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here