Posiadanie sauny to wspaniała możliwość, na którą niestety nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli jednak jesteś w grupie osób, które mogą i zastanawiają się jak to zrobić, już za chwilę ta tajemnica zostanie odsłonięta. Okaże się również, że nie jest to wcale takie trudne. W takim razie jak wygląda montaż saun? Sprawdźmy!

Wybór miejsca

Zastanów się jakie posiadasz zasilanie, od tego będzie zależeć możliwość zakupu pieca- dwufazowy lub trzyfazowy. Niebagatelne znaczenie będzie sprawna wentylacja, albo typowo w pomieszczeniu, w którym jest sauna lub w pomieszczeniu obok. Zastanów się również, jaka podłoga znajduje się w pomieszczeniu, w którym będzie umieszczona sauna. Trzeba będzie najpierw wykończyć posadzkę, materiałem może być chociażby terakota.

Wybór materiału

Najlepiej będzie użyć świerku skandynawskiego- jest najbardziej popularny w saunach i nie jest po prostu zwykłą boazerią jego pióro jest odpowiednio dostosowane i sprawdzone w saunach.

Jak się zabrać do montażu

Warto umieścić drzwi oraz piec na tej samej ścianie. Dlaczego? Głównie chodzi o obieg powietrza w saunie, piec przy drzwiach wymusza cyrkulację powietrza. Dzięki temu powietrze się szybko nagrzewa,Kolejną sprawą jest sprawa wentylacji. Wlot powietrza do sauny powinien znajdować się pod piecem. A wylot po przekątnej od pieca.Ławki montuj na wysokości około 40 centymetrów od podłogi, następne ławki również powinny być powyżej 40 centymetrów od tych pierwszych.

Oświetlenie może być tradycyjne, ledowe czy światłowodowe.

Jeśli uznałeś, że sam zabierzesz się za składanie elementów sauny, warto ściśle współpracować z instrukcją obsługi, dzięki której jakość montażu sauny wzrośnie.

Montaż sauny wymaga również odpowiedniego wypoziomowania ram, narożników oraz ścian.

Sprawy związane z podłączeniem pieca warto zostawić specjaliście- elektrykowi. Jest to związane z bardzo łatwym zrobieniem sobie krzywdy.

Budowa sauny nie jest czasochłonna. Może trwać tylko kilka godzin.

W takim razie czy montaż sauny przekracza twoje możliwości? Zdecydowanie nie, zakupując odpowiednie elementy oraz przygotowując narzędzia do jej budowy zrobisz to w kilka godzin. W ten sam dzień warto również zamówić elektryka, który zajmie się wszelkimi podłączeniami.

Motaż saun oferuje firma Megiw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here