Prowadzenie magazynu jest zadaniem skomplikowanym ze względu na ciągły ruch przechowywanego towaru oraz skalę przedsięwzięcia. Nawet niewielkie magazyny zarządzane manualnie wymagają dużej ilości sprawnych i doświadczonych pracowników.

Na problemy logistyczne – program do magazynu

W przypadku obsługi magazynu o trudności jest bardzo łatwo. Wydanie towaru może następować w jednym czasie z przyjęciem, ilość wydanego towaru może naruszyć zasoby minimalne, dwóch magazynierów może wydać ten sam towar w tym samym czasie – te i inne zdarzenia są tym bardziej możliwe, im większy jest magazyn, dlatego skłaniają do zakupu oprogramowania organizującego zarządzanie magazynem, który usprawni jego funkcjonowanie.

Program magazynowy dostosowany do potrzeb

W przypadku bardzo dużych magazynów, albo przedsiębiorstw posiadających rozległą ich sieć czy przy przechowywaniu specyficznych towarów, jedynym rozwiązaniem może okazać się program do magazynowania przygotowany na zamówienie. W większości firm, nawet dużych, w zupełności wystarczający jest program komercyjny, gotowy, posiadający jednak potrzebne funkcjonalności wbudowane w podstawową wersję oraz rozwiązania opcjonalne. Najkorzystniej wybrać jest programy magazynowe znane na rynku od co najmniej kilku lat, jak na przykład program do obsługi magazynu LoMag. Mamy wtedy gwarancję, że funkcjonując na rynku od dłuższego czasu został on zoptymalizowany, a większość możliwych problemów już rozwiązana. Gwarantuje to niezawodność jego działania, ograniczenie kosztów związanych z awaryjnością oraz różnorodność możliwych do wyboru opcji.

Absolutne must have

Do najważniejszych cech gotowego programu magazynowego należą:

• elastyczność związana z ewidencją (użytkownik ma wpływ na precyzję wyliczeń, dopasowanie dokumentów magazynowych do indywidualnych potrzeb itp.),
• możliwość pracy zdalnej,
• kompatybilność z innymi urządzeniami magazynowymi (kolektorami danych, czytnikami kodów, drukarkami),
• integracja z popularnymi sklepami internetowymi (PrestaShop, Allegro, Shoper itd.),
• duży wybór modułów opcjonalnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here