Popularna platforma do robienia zakupów lub sprzedaży np. ubrań. Wszystkim dobrze znana. Kiedy chcemy sprawdzić cenę danego produktu zaglądamy właśnie tam. Gdy potrzebujemy jakiejś rzeczy odwiedzamy ten konkretny serwis. Mowa oczywiście o Allegro. Bardzo dobrze rozpoznawalne przez większość społeczeństwa. Pomimo iż cieszy się ogromną popularnością są osoby, które zastanawiają się jak usunąć konto na Allegro.

Jak usunąć konto na Allegro?

Jak usunąć konto na AllegroW obecnej chwili by zrobić tam zakupy nie musimy mieć aktywnego konta. Wystarczy podać dane do wysyłki i nie ma potrzeby rejestracji. Jeśli nie mamy potrzeby użytkowania serwisu a nasz profil dalej widnieje w bazie danych zazwyczaj chcemy go usunąć. Nie lubimy gdy nasze dane są zapisane na portalach, z których nie korzystamy.
Jak usunąć konto na Allegro? Po pierwsze musimy wypełnić specjalny formularz. Można to zrobić jeśli minęło 30 dni od naszych ostatnich zakupów czy wystawienia przedmiotów (także nie kontaktowaliśmy się z innymi użytkownikami za pomocą tego serwisu), lub w ciągu 10 dni po rejestracji konta bez podania przyczyn.

Do 20 dni zgodnie z wnioskiem nastąpi odstąpienie od umowy. Odstąpienie ma miejsce tylko w przypadku tych 10 dni po rejestracji pod warunkiem nie wykonania żadnych działań w Allegro. Pamiętajmy by przez ten czas nie logować się swój profil i nie wystawiać niż na sprzedaż/ robić zakupów. Nie możemy też kontaktować się ze sprzedającymi w celu zapytania o coś. Konsekwencją takiego działania będzie anulowanie prośby o usunięcie konta. Rozwiązanie umowy jest wtedy kiedy minęło 10 dni od rejestracji lub wystawiliśmy/ kupiliśmy jakiś przedmiot.

Najpierw musimy uregulować zaległości finansowe

Pamiętajmy, że wszelkie zaległości finansowe (jeśli takie mamy wobec Allegro) musimy najpierw uregulować. Nie da się rozwiązać umowy mając do zapłaty należności np. z tytułu wystawienia przedmiotu na sprzedaż. Po wypełnieniu formularza zostaje już tylko czekać na decyzję. Do 30 dni nastąpi rozwiązanie umowy z Allegro. W razie wątpliwości lub dodatkowych pytań związanych z tematem jak usunąć konto na Allegro najlepiej kontaktować się z serwisem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here