Buty, to słabość wielu kobiet. Ale jak się okazuje nie tylko, bo coraz częściej można spotkać mężczyzn, którzy interesują się modą i starają się być z nią na bieżąco. Co takiego zatem kryje się w butach, że dla wielu osób są one tak istotnym składnikiem codziennej garderoby? Przede wszystkim, niektórzy twierdzą, że buty to swoistego rodzaju gadżet, po którym można ocenić czyjś status materialny. Szczególnie popularne są buty zamszowe. W tym artykule przeczytasz o tym, jak czyścić zamszowe buty.

Modne buty

jak czyścić zamszowe butyJeżeli nosimy buty popularnych w świecie modowym marek, a dodatkowo zajmują w hierarchii raczej wyższe półki, dla wielu osób jest to znak, że należymy do zamożnych osób. Ponieważ byliśmy w stanie przeznaczyć na obuwie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Motorem napędowym, jeśli chodzi właśnie o traktowanie obuwia, jako gadżetu świadczącego o grubości portfela, są również tabloidy, które zachęcają czytelników do przeczytania artykułu właśnie, poprzez umieszczanie informacji w tytule o tym, że gwiazda X czy Y, nosi buty za niebotyczną kwotę.

Co do zasady, osoby publiczne dla wielu odbiorców stanowią autorytet. A co za tym idzie są naśladowane. Ten trend, można zaobserwować szczególnie wśród nastolatków, którzy wiele zrobiliby, aby upodobnić się do swojego idola. Niejednokrotnie na ulicach, w centrach handlowych, czy też w komunikacji miejskiej, możemy zaobserwować bardzo młode osoby, które prezentują się w butach od projektantów z wyższej półki. W związku z powyższym, można śmiało rzec, że obuwie, to dla wielu osób gadżet ważny na równi z telefonem komórkowym, czy nawet samochodem.

Rodzaje obuwia

Kolejnym ważnym aspektem, jest rodzaj obuwia. Co do zasady, powszechnie uważa się, że kobiety mają szczególną słabość do wszelkiego rodzaju butów na obcasie. Chodzi tutaj zarówno o szpilki, jak i buty na słupku. Choć w przeważającej części są to jednak szpilki. Pomimo tego, że nie zawsze są one wygodne, wiele kobiet jest w stanie je nosić nawet, pomimo niewygody, gdyż dzięki szpilkom, optycznie nogi wydają się smuklejsze. A dodatkowo ten rodzaj butów dodaje szyku i elegancji codziennej stylizacji.

Są również i kobiety, które zdecydowanie nie przepadają za szpilkami i przede wszystkim wybierają rodzaj obuwia, ze względu na jego wygodę. Oczywiście rodzajów butów na rynku jest tak dużo, że nawet na płaskiej podeszwie, znajdziemy coś eleganckiego do pracy. Coraz częściej, możemy również zaobserwować osoby, które do bardziej eleganckiej stylizacji, zakładają sportowe obuwie, typu np. adidasy. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Jednak rynek modowy bardzo dynamicznie się zmienia, a ponadto staje się coraz bardziej elastyczny i pewnego rodzaju połączenia, nie stanowią już obecnie większego problemu z punktu widzenia mody.

Jak czyścić zamszowe buty?

Jaki zatem materiał, z którego wykonuje się buty, jest najbardziej rozchwytywany? Otóż nie da się ukryć, że wiele osób zdecydowanie stawia na obuwie skórzane. Do obuwia skórzanego zaliczamy również to, wykonane z zamszu. Zamsz, niejednokrotnie sprawia, że buty wyglądają zdecydowanie ładniej, niż te wykonane ze zwykłej skóry. Jednak w dalszym ciągu króluje przekonanie, że obuwie zamszowe nie jest praktyczne. Gdyż łatwo się niszczy, a dodatkowo mało kto wie, jak czyścić zamszowe buty. Niektórzy przecierają je mokrą ściereczką, przez co but faktycznie ulega zniszczeniu. Jaki sposób zatem wybrać, aby odpowiednio zadbać o buty zamszowe tak, aby pozostały nienaruszone?

Otóż powszechnie krąży przekonanie, że zamsz powinno czyścić się skórką od chleba. Nie ma znaczenia w tym wypadku, czy są to buty, torebki czy kurtki zamszowe. Każdy wyrób z zamszu najlepiej czyścić właśnie za pośrednictwem skórki od chleba. Jeżeli jednak ten sposób do nas nie przemawia, zarówno w sklepach obuwniczych, jak i tych z galanterią, czy odzieżą skórzaną, bez problemu zakupimy różnego rodzaju preparaty, do czyszczenia zamszu. Pamiętajmy również o tym, aby zaraz po zakupie zamszowych wyrobów, przed wyjściem w nich w jakiekolwiek miejsce, zabezpieczyć je odpowiednim preparatem, który będzie stanowił ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami, czy to przed zamoknięciem podczas deszczu, czy wyblaknięciem na słońcu.

Noszenie butów skórzanych a etyka

jak czyścić zamszowe butyOkazuje się jednak, że noszenie butów skórzanych, coraz bardziej okazuje się być passe. A to ze względu na to, że skórzane buty kojarzą się z cierpieniem niewinnych zwierząt. W związku z czym osoby publiczne, bardzo często opowiadają się za noszeniem butów ze skóry ekologicznej. A kiedy zarzuca im się noszenie obuwia ze skóry zwierzęcej, stanowczo przeczą. Ponadto obrońcy zwierząt bardzo prężnie działają w celu zwalczania nieludzkich form zabijania zwierząt. To, jaki rodzaj materiału wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych przekonań. Jedni patrzą przede wszystkim na dobro zwierząt, inni na to, aby buty były najwyższej jakości. A jeszcze inni biorą pod uwagę głównie cenę. Oczywistym jest, że obuwie skórzane, niejednokrotnie jest dużo droższe od tego ze skóry ekologicznej, lub też ze zwykłego materiału. To, jaki rodzaj obuwia wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych możliwości finansowych, jak i również przekonań, co do warunków, w jakich buty powstały. Chodzi tutaj o te wykonane ze skóry zwierzęcej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here