Domowa fotografia kulinarna to nic innego jak fotografowanie potraw, które wcześniej zostały przez nas przyrządzone lub kompozycji kulinarnych. Jest to próba uwiecznienia idealnego dania na zdjęciu. Czy ta dziedzina fotografii naprawdę wymaga od nas posiadania profesjonalnego studia fotograficznego oraz sprzętu? Można da się ją wykonywać bez konieczności ponoszenia sporych kosztów?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/domowa-fotografia-kulinarna-co-musisz-wiedziec-na-jej-temat/

Co można fotografować?

Fotografować możemy praktycznie wszystko, zarówno kupione, gotowe dania, jak i te które sami przyrządzimy. Na pewno dużym ułatwieniem będzie wykonywania zdjęć potrawom, które są fotogeniczne. Osoba, która chce się zajmować tą dziedziną fotografii, oprócz umiejętności wykonywania zdjęć, musi sprawdzić się również jako stylista dań. Musi mieć wyczucie, wiedzieć jak odpowiednio poukładać potrawy na desce lub talerzu, jaka ich ilość ma się tam znajdować. Dzięki tym umiejętnością osiągniemy ciekawy i apetyczny efekt wizualny.

Na czym można fotografować jedzenie?

To na czym powinno się fotografować potrawy, to jeden z głównych dylematów większości osób, które postanowiły zajmować się tym działem fotografii. Zazwyczaj napotykając się na zdjęcia w mediach, możemy zobaczyć dania znajdujące się na stylowych deskach, modnych stołach, czy talerzach. Daje to naprawdę świetny efekt. W rzeczywistości, gdy naszym studiem fotograficznym jest domowa kuchnia nie jest tak kolorowo. Mamy problem z wyborem przedmiotów, które będą bazą dla konkretnych potraw.

Jednym ze sprawdzonych produktów jest deska sosnowa, którą znajdziemy w każdym sklepie budowlanym. Jeżeli dany kolor nam nie odpowiada, zawsze możemy go zmienić. Wystarczy użyć odpowiedniej farby. Jeżeli posiadamy w domu stare, naturalne deski, je również możemy wykorzystać. Następnym ciekawym pomysłem są monochromatyczne naczynia, które znakomicie komponują się z barwnym jedzeniem. Zanim jednak udamy się do sklepu, by je kupić, warto zajrzeć na targ staroci lub miejski bazar. W takich miejscach można znaleźć naprawdę piękne i wyjątkowe naczynia, a co więcej ich cena jest dużo niższa, niż tych ze sklepu.

Zobacz też: http://www.chilichilly.pl/zdjecia-dokumentow-wygladac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here