Najczęściej każda z nas wybiera sobie sama podkład do twarzy. Niestety nie zawsze jest to najlepszą taktyką. Przede wszystkim nieraz nie udaje nam się za dobrze dobrać podkładu i wyglądamy, jakbyśmy zrobiły sobie tapetę… Oczywiście czyhają na nas także inne pomyłki. Warto zatem pomyśleć o poproszeniu o pomoc profesjonalistkę. Jakie będą tego zalety?

1) podkład a cera – idealna harmonia

No właśnie – przede wszystkim profesjonalna makijażystka naprawdę dobrze dobierze nam podkład do twarzy i to nie tylko pod kątem koloru, lecz również konsystencji i właściwości.

Najczęściej bowiem, jak same wybieramy podkład, to po prostu sprawdzamy na grzbiecie ręki albo na ramieniu, czy mniej więcej on pasuje, a na opis podkładu zazwyczaj w ogóle nie patrzymy. To są duże błędy. Tymczasem profesjonalistka dobierze nam podkład do naszej cery.

2) idealny podkład na każdą okazję

Warto jeszcze dodać, że tak naprawdę to powinniśmy mieć więcej niż jeden podkład do twarzy. Ten pierwszy będzie zarezerwowany na co dzień – do stosowania kiedy idziemy do pracy, na uczelnię.

Niemniej jednak powinnyśmy mieć także osoby podkład wieczorowy – na specjalne okazje, kiedy stosujemy mocniejszy makijaż niż na co dzień. Taki podkład będzie bardziej teatralny, mocniej kryjący. Czasem warto również rozważyć podkład na kres wakacji i wyjazdów, kiedy dodatkowo pojawia się opalenizna.

3) właściwa pielęgnacja

No własnie – doświadczona kosmetyczka powie nam i wyjaśni, jakie są zasady pielęgnacji cery przy codziennym stosowaniu podkładu. Niestety bowiem to, co zazwyczaj robimy, czyli opłukanie twarzy wodą z żelem i szybkie usunięcie resztek makijażu, raczej nie wystarczy.

Aby podkład ładnie się prezentował i aby nie zniszczyć naszej cery należy na pewno stosować odpowiedni krem nawilżający a dodatkowo zastanowić się nad właściwym płynem do demakijażu oraz innymi kosmetykami – jakimi, to już powie nam makijażystka.

4) dobrze dobrany makijaż

Na koniec oczywiście warto wspomnieć o tym, że taka profesjonalna makijażystka od razu dokładnie wytłumaczy nam, jak się malować do nowo dobranego podkładu.

Pokaże nam, w jaki sposób wykonywać codzienny make up, a jak się malować wieczorowo, do specjalnie dobranego w tym celu podkładu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here